Skip to main content

Pozitif ayrımcılık yapacağız

Muş Haber Fotoğrafı

Hafta sonu Bitlis’e giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gezisi dönüşünde Muş Havaalanında gazetecilere açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Biz istiyoruz ki gençlerimiz barışa adım atsın. Biz istiyoruz ki gençlerimiz ülkemizin ve milletimizin birliğinden ve dirliğinden yana tavır alsın.” dedi.
AK Parti hükümetlerinin icraatları ile ortaya çıkan bir hükümet anlayışını ortaya koyduğunu söyleyen Kılıç, “Dolayısı ile yapacağımız hizmetleri kaynaklar ölçüsünde hızlı bir şekilde koordine etmek öncelikli görevlerimiz arasındadır. Sadece benim bakanlığım değil tüm bakanlıklar kendi imkânlarını kendi kaynaklarını bu çerçevede bütün illerimiz için seferber etmiştirler.” diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki illerde gençlik politikalarını gençlerle buluşturulmasına yönelik adımlar atacaklarını kaydeden Bakan Kılıç şöyle konuştu: “Bölge için pozitif ayrımcılığı her zaman devrede tutacağız. 2011 yatırım programımız bu çerçevede yürütülüyor. Dün 2012 yılı yatırım programımız TBMM’de görüşüldü. Orada da yine Doğu ve Güneydoğu’da bulunan illerimiz için özellikle spor ve gençlik odaklı yatırımlara ağırlık verme düşüncemizi komisyonlarla paylaştık.”

“Biz istiyoruz ki gençlerimiz barışa adım atsın. Biz istiyoruz ki gençlerimiz ülkemizin ve milletimizin birliğinden ve dirliğinden yana tavır alsın.” diyen Bakan Suat Kılıç, “Biz gençlerimizi hayata hazırlamaya, kaliteli bir hayat yaşamaya, iyi eğitimler almaya, anne ve babaların kendilerinden olan beklentilerini karşılayabilecek süreçte olmaya yönlendirme çabası içerisindeyiz. Yani birileri gençlerimizin eline molotofkokteyli, el bombası ve mermiler verirken, biz gençlerimize ölümü değil hayatı, iyi eğitim süreçlerini gösterme çabası ile hareket ediyoruz. Bunun gereklerini de inşallah önümüzdeki dönemlerde daha fazla yerine getirme çabası içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu.

Muş’a bir gençlik merkezi yapacaklarını da ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “İllerimizin ihtiyacının neler olduğunu tespit edip imkânlar ölçüsünde hangi takvim içerisinde yapabiliriz diye gayret içerisindeyiz. Ancak muş’a kısa sürede ve ivedilikle gençlik ve kültür merkezi kazandırma gayreti içerisindeyiz. Muş’taki gençlerimizi hayatın her alanında okul dışında kalan zamanlarını iyi ve etkin bir şekilde değerlendirme arzusundayız. Bununla birlikte Muş’ta belediyemizle iş birliği içerisinde olarak tüm Türkiye’de bir kampanya olarak yürüteceğimiz sporun ve sporcunun belli ölçüde yer tutması için çalışma yapacağız. Bununla ilgili olarak ta ebetteki bir takım sporsal alanlara ihtiyaç duyacağız. Bunları ise Valimiz, Belediye Başkanımız ve Muş’un diğer dinamikleri ile değerlendirip uygulamaya koyacağız.”
Bakan Kılıç, daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Muş’tan ayrıldı. Muş`un Sesi Gazetesi 

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri