Skip to main content

Özmen adaylık başvurusunu yaptı

Muş Haber Fotoğrafı

AK Parti Muş İl Teşkilat Başkanı ve işadamı Alparslan Özmen, Muş Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını açıkladı. Özmen, AK Parti Muş Belediye Başkan Aday Adaylığı için İl yönetimindeki görevinden istifa etti.

Cuma günü dosyasını teslim etmek için il başkanlığına gelen Alparslan Özmen, İl Başkanı Halis Saltık, Merkez İlçe Başkanı Muharrem Armağan, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Akif Eren, Yerel Yönetimlerden sorumlu Başkan Ferhat Üzel ve Kadın Kolları üyeleri tarafından karşılandı.

Aday adaylığı başvuru dosyasını İl Başkanı Saltıka teslim eden Özmen, hizmetin yanı sıra insanların gönüllerini de hoş tutmanın temel esaslardan birisi olduğunu söyledi.

Bir süreden beri Özmen ile birlikte teşkilatta görev yaptıklarını hatırlatan İl Başkanı Halis Saltık, Alparslan Özmen kardeşimizle çok güzel çalışmalar yaptık. Kendisi Belediye Başkan Aday Adaylığı için teşkilattaki görevinden istifa etti. Kendisine başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun dedi.

HEDEFİMİZ İNSANA HİZMET ETMEKTİR

Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Alparslan Özmen, Bugün Muş Belediye Başkanlığı için AK Partiden Aday Adayı olduğumu açıklamak, kendimi sizlere tanıtmak ve Rabbim nasip ederse seçilmem halinde icra edeceğim yönetim şekli ile öncelikli çalışma ve projelerimden bahsetmek istiyorum. Siyaset her türlü kaynağı yerli yerinde kullanarak insana hizmet etme sanatıdır. Siyaseti, bir makam mevki, şan şöhret ya da sen ben kavgasının çok ötesinde görüyorum. Ak Parti Belediyeciliğinin başarısında asıl nokta olan insana hizmet ederek insanın gönlünü hoş tutmak bizlerin de öncelikli hedefleridir. Bizim birbirimizden farkımız yok. Genel merkezimizin yapacağı temayül yoklamaları, kamuoyu araştırmaları ve diğer çalışmalardan sonra birimizi belediye başkan adayı olarak ilan edecek. Biz hepimiz bir ve beraber olarak o arkadaşımızın etrafında kilitlenerek, Muşta AK Parti’nin belediye başkanlığını alması için azimle, gayretle çalışacağız. Bu iş nasip ve takdir işidir. İnşallah adaylık nasip olursa hem projelerimizle hem de yapmak istediklerimizle yine hep beraber olacağız diye konuştu.

BEN DEĞİL BİZ DİYEN DEĞERLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Bir yolculuğa çıktıklarını, bu yolculuk içerisinde birçok zahmeti ve türlü türlü çileyi barındırdığını vurgulayan Özmen Bunu gayet iyi biliyorum. Bunun yanında zahmetsiz rahmet olmayacağını da iyi biliyorum. Gerçekten bizler katılımcılığa açık, ben değil, biz diyen, sivil toplumu önemseyen, toplumsal gelişmelere duyarlı, tüm halkımızın değerlerine sahip çıkacağız. Bu düşünce ve inançla, güzel Muşumuza hizmet etme noktasında Belediye Başkanlığına aday adaylığımı resmen açıklıyorum.

ALPARSLAN ÖZMEN KİMDİR?

Muş Belediye Başkanlığı aday adayı Alparslan Özmen, geçmişi ile ilgili olarak şöyle konuştu; Eğitim hayatımı kısa olarak ifade etmek istiyorum; 1965 yılında Muşta doğdum. Çocukluğum ve lise dönemim memleketimin sokaklarında geçti. Üniversite eğitimi (1984–1989) sırasında şehir içi ara sokakların ana arterlerinde, ana arterlerin şehirlerarası yollarda kontrollü geçişlerini sağlamak için Türkiyede ilk defa uygulanan Yeşil Kuşak sinyalizasyon bilgisayar programları çalışmalarının içinde aktif olarak çalıştım. Üniversite dönemi ve sonraki yıllarda Ankarada RP Genel Merkezinde seçim organizatörlüğü görevini 5 yıl süreyle yaptım. Bu süreç hayatı tanımada, güzel ülkemi tanımada, ülke ve dünya siyasetini tanımada önemli bir eğitim olmuştur.

Siyasi hayatıma gelince; 1980 öncesi; MTTB ve Akıncı Gençlik Çalışmaları içerisinde oldum. 1984 Mahalli seçimlerinde Türkiye genelinde Merhum Necmettin Erbakan ile beraber 67 il ve İlçelerinde çalıştım. 1986 Siyasi Lider ile ilgi referandumda Türkiye genelinde yine Merhum Necmettin Erbakan ile beraber 67 il ve ilçelerinde çalıştım. 1987 Genel seçimlerinde Türkiye genelinde yine Merhum Necmettin Erbakan ile beraber Türkiye genelinde 67 il ve ilçelerinde çalışma yaptım. 1984–1989 yılları arasında Doğu Anadolu Bölgesinde Refah Partisinin teşkilatlanmasında görevler aldım. Ayrıca yine aynı dönemde Milli Gençlik Vakfı teşkilat çalışmalarında bulundum. 1989 – 1998 yılları arasında Refah Partisi İL Müfettişliği görevini yaptım. 1998 – 2001 yılları arasında Fazilet Partisi Muş İl Başkanlığı görevini yaptım. 2001 yılında yapılan Fazilet Partisi Genel Kongresindeki siyasi tercihimizden dolayı FP Genel Merkezin talebi ile görevimden istifa ettim. 2001 yılından sonra siyasete ara verdim ve bu süre esnada Anadolu Gençlik Derneği faaliyetlerinde bulundum. 2011 yılından beri AK Parti Teşkilat Başkanlığı görevini yürütmekteyim.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri