Skip to main content

Özel idareden kurtarma operasyonu

Muş Haber Fotoğrafı

Muş’ta sattıkları koyunları teslim etmek üzere köye giden kamyonet şarampole düştü. 7 saat bölgede mahsur kalan 15 küçükbaş gebe hayvan ve sahipleri, İl Özel İdaresi ekipler tarafından kurtarıldı.

Merkezden yüklediği 15 küçükbaş hayvanı Dereyurt köyüne götürmekte olan Lokman Tektimur idaresinde 49 AG 585 plakalı kamyonet Abdulbahar grup köy yolunda yoğun tipi ve kar yağışı nedeniyle şarampole düştü. Yaklaşık 1 saat boyunca aracı kurtarmaya çalışan vatandaşlar sonuç alamayınca İl Özel İdaresi ekiplerini arayarak yardım isterken, devrilme tehlikesi geçiren araçtaki hayvanları da dışarı çıkarttılar. Yaklaşık 7 saat boyunca kurtarılmayı bekleyen hayvan sahipleri, hayvanların da tipiden fazla etkilenmemesi için yoğun çaba sarf ettiler.

Bu arada gebe olan 15 küçükbaş hayvan biri, mahsur kalınan bölgede doğum yapınca, hayvan sahipleri de farklı çözüm yol aradı. Bir süre kuzuyu kamyonette tutan hayvan sahiplerinden Yavuz Tektimur, kuzunun telef olmaması için üzerindeki montu çıkartarak kuzuya sararak ısıtmaya çalıştı. Mahsur kaldıkları yerde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yavuz Tektimur, beslediği hayvanları satmak için merkeze bağlı Dereyurt köyüne gitmek için yola çıktığını söyledi. Yoğun tipi nedeniyle görüş mesafesinin düştüğünü ve aracının şarampole düştüğünü belirten Yavuz Tektimur, 7 saattir burada kurtarılmayı bekliyoruz. Hayvanlarım gebe. İçlerinden bir tanesi burada doğum yaptı. Yeni doğan kuzu telef olmasın diye yanıma aldım. Montumun içerisinde tutup sıcak kalmasını sağlıyorum. Diğer hayvanlar da her an doğum yapabilir dedi.

Araç sürücü Lokman Tektimur ise, aracın kasasında hayvanların olduğunu ve aracın devrilme tehlikesi geçirdiğini söyledi. Hayvanları araçtan indirmek zorunda kaldıklarını ifade eden Lokman Tektimur, tipiye yakalandıklarını ve kurtarılmayı beklediklerini kaydetti.

Mithat Tektimur isimli vatandaş, ekiplerin 7 saatin ardından kendilerine ulaştığını dile getirerek, Aracımız şarampole düştü. 7 saat boyunca ekiplerin gelmesini bekledik. 7 saat boyunca mahsur kaldıktan sonra ekipler bize bulaştı. Ekiplere teşekkür ediyorum diye konuştu.

Abdulbahar grup köy yolunda yol açma çalışması yapan İl Özel İdaresi personellerinden Mustafa Yaşlak da, Abdulbahar grup köy yolunda çalışırken, almış olduğumuz ihbarın ardından buraya geldik ve mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtardık şeklinde konuştu.

7 saatin ardından mahsur kalan vatandaşların yanına gelen İl Özel İdaresi ekipleri, iş makinesi yardımıyla şarampole düşen aracı yerinden kurtarırken, hayvan sahipleri de hayvanları tekrar araca yükleyerek Dereyurt köyüne hareket etti.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri