Yeşil Muş Ovası Yolcu otobüsü ile karşı yönden gelen köy minibüsünün çarpıştığı kazada minibüste bulunan yolculardan 5’i hayatını kaybederken, 34 FJ 7349 plakalı otobüsün şoförü Murat Menekşe (35) hayatını kaybetti. İki araçta bulunan 20 kişi de yaralandı.

Kaza, saat 10.15 sıralarında Bingöl-Elazığ karayolu 5’nci kilometresinde bulunan Topalan köyü mevkiinde meydana geldi. Bingöl merkez Kıl tepe köyünden Elazığ’a hasta ziyaretine gitmekte olan Hikmet Polat idaresindeki 12 KM 0133 plakalı minibüs ile Muş istikametine gelmekte olan Murat Menekşe idaresindeki 34 FJ 7349 plakalı yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı kafa kafaya çarpıştı.

Kazada, minibüste bulunan yolculardan 5’i hayatını kaybederken, otobüs şoförü Murat Menekşe’de hayatını kaybetti. İki araçta bulunan 5’i ağır toplam 20 kişi yaralandı. Yaralılar Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, kaza sonrası minibüste hayatını kaybeden vatandaşların cesetlerinin çıkarılması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Kazada yaralananların isimlerinin Ağa Hikmet, Zeki Polat, Edibe, Semra Aslan ve Şaban Suçalar olduğu öğrenildi. Yaralanan 20 kişiden 5’inin sağlık durumunun ağır olduğu bildirildi.

 Muşun Sesi Gazetesi