Skip to main content

Önümüzteki ay oğlumu nişanlayacaktım..

Muş Haber Fotoğrafı

Bingöl’ün babası Emir ve ağabeyi Cem Bingöl’e başsağlığı dileyen Sakık, her patlamada ve ölümlerden sonra yetkililerin adres şaşırtmak için beyanlar verdiğini belirterek, “Ölümlerden sonra yetkililer ‘Kanları yerde kalmayacak’ ve ‘Hesabı sorulacak’ gibi adres şaşırtmak üzere beyanlar veriyor. PKK adres gösteriliyor ve olayın üstü kapatılmak isteniliyor. Burada sesleniyorum olayları PKK’ya havale ederek bu sorun çözülmez. Sorunun çözümü için hangi adımlar atılması gerekiyorsa bir an önce atılsın” dedi.

Patlamada ölen 3 kişinin acılarını yüreklerinde hissettiklerini kaydeden Sakık, şöyle konuştu:

“Bu kör şiddettin kimseye yararı yok. Ne Kürd’e ne de Türk’e bir yararı var. Bu olayların failleri kimse derhal açığa çıkartılmalı, olay bütün detaylarıyla aydınlatılıp, halkla paylaşılmalıdır. ‘Ben insanım’ diyen, savaş istemeyen, barış isteyen her kişi bu olayların önüne set olmalıdır.”

Milletin AK Parti’ye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sorunların çözümü için yüzde 50 oy verdiğini belirten Sakık, “Millet Başbakan Erdoğan’a, ‘Git sorunları çöz’ dedi. O havadan, karadan operasyonlar başlatarak Kürtler’e yeni acılar yaşatmak için harekete geçti. Barışın yolu bu değil, öldürerek, savaşarak barış sağlanmaz” dedi.

GÜL’ÜN SÖZLERİ HAVADA KALIR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Almanya’da PKK’lılara yaptığı ‘silahlarınız bırakın’ çağrısını da değerlendiren Sakık şunları söyledi:

“Silahlı güçler size nasıl güvensin? Bir taraftan ‘Silahlarınızı bırakın’ çağrısı yapıyorsun diğer tarafta daha bugün hayatında eline silah almamış insanları, silahla yakından uzaktan ilgisi olmayan Bdp’lileri, elinde silahları olmayanları gözaltına alıyorsunuz? Böyle olunca da bu sözler sadece Almanya’da söylenmiş olunuyor. Bu sözler havada kalıyor, bu sözler çok gerçekçi değil.”

BABA: OĞLUMU EVLENDİRECEKTİM

Bu arada ölen Mustafa Bingöl’ün babası Emir Bingöl, Avusturya’da 1998 yılında beri işçi olarak çalıştığını belirterek, “Olayı Avusturya’da televizyon izlerken öğrendim. Hemen çocukları aradım Mustafa’ya ulaşamadıklarını söylediler. Hastanelerde olmayınca morga gidip teşhis etmişler. Bir baba evladı için ne hissediyorsa ben de onları hissettim” dedi. Ekim ayında Türkiye’ye gelip ölen oğlu Mustafa’yı evlendirmeyi düşündüklerini belirten Baba Emir Bingöl, “Bir kız belirlemiştik, Mustafa’nın da onayını alınmıştı. Gelecek ay Türkiye’ye dönecek ve nişanlayacaktık. Ama onu kurban verdik” diye konuştu. Başbakan Erdoğan’a da sorunun çözümü için çağrıda bulunan baba Bingöl şunları söyledi:

“Benim başka çocuklarım var, onlara sarılıp Mustafa’nın acısını az da olsa dindirebilirim. Ama tek çocuğu olan aileler var. Askere gönderip orada ölüyorlar veya benim Mustafam gibi ölüyorlar. Buradan yetkililere sesleniyorum ciğerimize düşen bu koru artık söndürün. Artık insanlar ölmesin, anneler ağlamasın. Ben 55 yaşındayım bugüne kadar PKK vuruyor, devlet vuruyor. Peki kim kazandı?. Yine olan bizim gibi garibanlara oluyor, biz garibanların çocukları ölüyor. Başbakan Erdoğan’a yetki verdik, ancak o daha da saldırganlaştı. Saldırarak operasyon yaparak eğer bu sorun çözecekse ilk ben Başbakanın arkasından giderim.”

HÜKÜMETTEN KİMSEYİ KABUL ETMEDİLER

Mustafa Bingöl’ün ağabeyi Cem Bingöl, hükümetten ve AK Parti milletvekillerinden cenazelerine katılmak isteyenler olduğunu belirterek, “Mustafa’nın ölümü üzerine, acımız üzerine kimsenin mesaj vermesini istemedik. Bu nedenle onların cenazeye katılmasını kabul etmedik” dedi. Doğan Haber Ajansı 

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri