Şeker İlköğretim Okulu’nda eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrenciler, havaların soğuması ile birlikte ulaşımlarını güç şartlarda gerçekleştiriyorlar. Muş-Bitlis karayolu üzerinde bulunan Şeker İlköğretim Okulu’na çevrede bulunan evlerden gelen öğrenciler, okul dönüşünde evlerine güçlükle dönüyorlar. Karayolu üzerinde seyreden araçları durdurup binerek evlerine giden öğrenciler bazen ilginç görüntüler oluşturuyor. Önceki gün yolda seyreden kamyoneti durdurarak araca tıka basa binen öğrenciler, tehlikeye aldırmadan yollarına devam ederken, ortaya oldukça ilginç bir görüntü çıktı. Şeker Fabrikası’na ait lojmanlarda kalan ailelerin çocukları dışında, çevresindeki evlerde kalan çocukların ulaşım sıkıntısı yaşadığı belirtilirken İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, sorunu çözeceklerini kaydetti.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Muş Milli Eğitim Müdürü İlhamı Bayraktar, Şeker İlköğretim Okulu’nda ulaşım alanında sıkıntı yaşandığının farkında olduklarını söyledi. Sorunun çözümü için çalışma yaptıklarını söyleyen Bayraktar, “Biz bu sorunun çözülmesi için öğrencilerin ailelerine yazı yazdık. Kısa sürede kendi aralarında mutlaka bir servis tutmaları gerektiğini söyledik. Tespit edeceğimiz dar gelirli öğrencilerimizin servis ücreti ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanacaktır. Orası trafiğin yoğun olduğu bir bölgedir.

Çocuklarımızın yola çıkıp rastgele araçları binmemeleri için defalarca uyarıda bulunduk. Ancak yağmurların başlaması ile ve evleri okuldan bir iki kilometre uzaklıktaki öğrencilerimizin araçlara bindiklerini tahmin ediyorum. Sorunu kısa sürede çözmeye çalışacağız” dedi. NULL