Muş’un Hasköy İlçesi’nde Orta Öğretim Kurumları Seçme Sınavı’nda (OKS) derece alan öğrenciler, Bilgisayar ve altın ile ödüllendirildi. Hasköy Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen ödül törenine Hasköy Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Zihni Sayan, Resmi kurum amirleri öğretmen, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.

Alparslan İlköğretim Okulu’nda sınava giren 20 öğrenciden, 2 Fen, 2 Anadolu Öğretmen ve 5 Anadolu Liselerine yerleştiren okul müdürü Mehmet Akif Bingöl bir konuşma yaptı. Bingöl yaptığı konuşmada, “Bugün burada ilk kez farklı bir amaç, farklı bir paylaşım vesilesiyle bir araya gelmenin heyecanı ve sevincini içimizde duymaktayız. Toplumların birbirleriyle yaptığı ilim, bilgi ve onun doğal sonucu teknolojiyle birbirlerine gelebe çaldıkları bir dünya sisteminde bizlerde en iyi şekliyle yerimizi alma zayıf az gelişmiş toplumların günümüz dünyasında söz sahibi olmayı kendine hedef ittihaz etmiş bir toplum olmak için mücadele vermenin olumlu dönütünü aldığımız bir mutlu gününü yaşıyoruz. Eğitimde başarı sadece bir aktörle gerçekleşmez. Eğitimde başarı tüm birimlerin koordineli bir çalışması ile mümkündür. OKK de ilçe olarak Muş ilini geride bırakarak büyük bir hamle ile ilk kez gerçekleştiren Hasköy ilçesi, Öğrencisinden öğretmenine, daire amirlerinden mülki amirine kadar herkese çok şey borçludur” diye konuştu.
Öğrencilere tatil sözü
Halk eğitim merkezi salonunda düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan Hasköy belediye Başkanı Zihni sayan, OKS de başarı gösteren öğrencilere Çanakkale de 10 günlük tatil sözü verdi. Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Zihni Sayan, “Öğrencilerinin ders çalışmalarında gösterdikleri üstün başarılardan dolayı bende onlara 10 günlük Çanakkale tatili sözü veriyorum. Çanakkale ruhu dünyada emsali olmayan bir ruhtur. Onun için öğrencilerimi en kısa zamanda orada 10 günlük tatile göndereceğiz” sözlerini ifade etti.
Hasköy Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Hasköy Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, “Kaymakamlık olarak başarılı öğrencilerimizi desteklemek amacıyla belediye ile ortaklaşa bir çalışma gerçekleştirdi. İlçemizde OKS sınavlarında en yüksek puan alan ve Fen Lisesine girmeye hak kazanan 3 öğrencimizi Bilgisayar ile ödüllendirmeye karar vermiştik Anadolu Öğretmen Liseleri ve Anadolu Lisesine Girmeye hak kazanan öğrencilerimizi de, birer altında ödüllendirdik. Bundan böyle başarılı öğrencileri maddi ve manevi yönden desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra ilçe genelinde ilk üçe giren Fen liselerinde okumaya hak kazanan öğrencilere Diz üstü bilgisayar, Anadolu Öğretmen Lise si ve Anadolu liselerine girmeye hak kazanan öğrencilere ise birer altın takdim edildi. Haber: Emrullah Özbey NULL