Muş Kızılağaç Cumhuriyet Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Sidr kasırgasından dolayı binlerce insanın hayatını kaybettiği Bangladeş’e yardım elini uzattı. Vefakar öğrenciler cep harçlıklarını çıkarıp Kimse Yok Mu Derneği’nin önderliğinde afetzede kardeşlerine gönderdi.

Öğrencilerden bir kısmı elinde fazla bulunan defterleri bağışlamak isterken, İsmail Çetintaş, “Benim verecek bir şeyim yok. Her namazdan sonra onlara dua ediyorum.” dedi.

Öğrencilerden Fatma Yıldırım, Kimse Yok Mu Derneği’ne küpelerini vermek istedi ama okul yöneticileri öğrencinin durumunu gözönünde bulundurarak sadece harçlığından biriktirdiği parayı aldı.

Öğrencilerden Zahir Erten ise dışarıda yerde yatanların resmini çizerek, o bölgedeki insanların mağduriyetlerini ifade etmeye çalıştı.

Okul müdürü Hikmet Yıldız, “Minik öğrenciler, bu kadar istekli yardımda bulunarak bize ne kadar büyük düşündüklerini gösterdiler. Bunların bu davranışlarını her kesin örnek alması gerektiğine inanıyorum. Bangladeşliler bu öğrencilerin yardımını hiçbir zaman unutmayacaktır.” diye konuştu.

Okul öğretmenlerinden Ümit Bulut da, toplanan yardımları Kimse Yok Mu Derneği aracılığı ile Bangladeş’e göndereceklerini kaydetti. NULL