Skip to main content

Öğrenciler Muş`tan memnun ayrıldı

Muş Haber Fotoğrafı

Dört günlük Muş gezisine katılan Trabzonlu öğrenciler, Muş’tan güzel duygularla ayrıldılar. Milli Eğitim Bakanlığı’nın(MEB) ‘Gönül Köprüsü Projesi’ kapsamında Trabzon’dan Muş’a gelen öğrenciler dört günlük muş gezisinin ardından dün memleketlerine döndüler. Muş’ta güzel vakit geçiren öğrencilerin mutlu bir şekilde Muş’tan ayrıldığı bildirildi.

Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Trabzon’dan Muş’a gelen 180 öğrencinin dört günlük Muş gezisi noktalandı. Dün Malazgirt ilçesindeki tarihi yerleri gezdikten sonra Trabzon’a dönen öğrencilerin Muş gezisinin çok güzel geçtiği ve öğrencilerin mutlu bir şekilde Muş’tan ayrıldığı öğrenildi.

Muşlu öğrencilerle bir araya gelerek ailelere misafir olan ve çeşitli hediyeler alan Trabzonlu öğrenciler gezilerinin ikinci gününde Muş kayak Evi’nde karın ve kayağın tadını çıkarıp gönüllerince eğlendiler. Gezilerinin üçüncü gününde Ahlat’a giden öğrenciler dün de Malazgirt ilçesinde tarihi yerleri gezdiler. Malazgirt’ten sonra Trabzon’a giden öğrenciler Muş’u çok sevdiklerini ve bu geziyi hiç unutmayacaklarını söylediler.

Trabzonlu öğrenciler güzel duygularla Muştan ayrıldıklarını belirterek, “Geçen yıl Muşlu arkadaşlarımız Trabzon’a geldiler. Bu yıl da okulların yarıyıl tatiline girmesinin ardından biz Muş’a gelip ziyarette bulunduk. Muş’a ilk defa geliyoruz. Muş’u çok sevdik. Bize çok ilgi gösterildi ve burada çok iyi bir misafirperverlik gördük. Muş’u unutmamız mümkün değil. Buradaki arkadaşlarımızla sürekli görüşeceğiz. Çok iyi dostluklar kurduk. Bu geziyi düzenleyen herkese teşekkür ediyoruz. Şu anda bizim ilimizde kar yok ve buraya gelince karı görüp keyfini çıkaracağız. Ayrıca burada güzel arkadaşlıklar kurma şansını yakalayacağız” diye konuştular.

Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar ise, çok güzel bir gezi programına ev sahipliği yaptıklarını söyleyerek, “Trabzonlu ve Muşlu çocuklarımızın bir araya gelmeleri çok güzel dostluk köprüleri kurulmasına sebep olmuştur. Trabzonlu öğrencilerimiz Muş’u çok sevdiler ve Muş’tan oldukça güzel duygularla ayrıldılar. Bu tür gezilerin sürekli düzenlenmesi için çalışmalarımız sürecek. Doğu ve batı arasında köprüler kurulmasının yararlı olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri