Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen “Gönül Köprüsü” projesi kapmasında Giresun’dan Muş’a gelen öğrenciler düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Bir haftalık Muş gezisine katılan Giresunlu öğrenciler, Muş’tan güzel duygularla ayrıldılar. Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında Giresun’dan Muş’a gelen öğrenciler bir haftalık Muş gezisinin ardından önceki gün memleketlerine döndüler. Muş’ta güzel vakit geçiren öğrenciler, mutlu bir şekilde memleketlerine döndüler.

Anadolu Öğretmen Lisesi’nde yapılan törende İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, öğrencileri otobüslerine bindirerek memleketlerine uğurladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bayraktar, öğrencilerin hareketi öncesi yaptığı konuşmada, Giresun’dan misafir olarak gelen öğrencileri Muş’ta en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını söyledi. Bayraktar, şunları kaydetti: “Bakanlığımızın organize ettiği Gönül köprüsü projesi kapsamında ilimize gelen siz sevgili öğrencilere Muş’taki tarihi ve doğal mekânları gezdirmeye çalıştık. Bu zaman içinde sizlere en iyi şekilde ev sahipliği yapmaya çalıştık. Memleketinize gittiğinizde sizden tek ricam Muş’tan bahsetmeniz olacaktır. Ailenize ve Giresunlulara selamlarımızı iletmeyi unutmayın.”

Daha sonra topluca çekilen hatıra fotoğrafları ile misafir öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve Anadolu Öğretmen Lisesi personeli tarafından yolcu edildi.
 Muş`un Sesi Gazetesi