Halk Eğitim Merkezinde yapılan öğrenci merkez ilçe temsilciliği seçiminde, 19 aday kıyasıya yarıştı. 19 aday olarak merkez ilçe okulları öğrencilerinden oluşan öğrenciler, 5’er dakikalık zaman içerisinde propagandalarını yaparak il temsilciliği için yarıştılar.

Çok iddaalı olan öğrenciler adeta siyaset meydanlarını aratmadılar. Öğrencilerin 5’er Dakikalık konuşmalarından sonra sandık başında oy kullanmaya gittiler. İl temsilciliği için, merkez ilçe temsilciliğinden oluşan 5 aday 10 Ekim 2007 tarihinde seçime geçecek. Aday olan öğrencilerin kıyasıya yarışı sonucu 100. Yıl Zafer İlköğretim Okulu öğrencisi Tunahan Amber en çok oy alarak grup birincisi oldu.

Tunahan Amber hazırladığı metninde Anadolu’nun kapısı olan Muş’un önemini ifade ederek herkesin beğenisini kazandı. Grup birincisi olan Amber propagandasında “bu gün burada, Sarıkamış’ta 90 Bin askerin Ermeni’sine, Rus’una kaptırmamak için canlarını donarak feda ettiği; Alparslan’ın Türkleri Anadolu’ya yerleştirmek için bir kapı olarak seçtiği Doğu Anadolu’nun güzide şehri Muş’umuzu Ankara’da, TBMM’de en iyi şekilde temsil edebilecek kişiyi seçmek için buradayız. Ben seçildiğim taktirde temsilci olarak, Muş’un eğitimindeki eksik ve aksaklıklarının giderilmesi için elimden ne gelirse yapmaya çalışacağım. Eğitimimi ile ilgili tüm aksaklıkları dile getirmekten çekinmeyeceğim. İl temsilcisi olarak seçildiğimde eğitimimiz için gereken her şeyi Türkiye Büyük Millet Meclisinde dile getireceğim” diye propagandasını yaptı. Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen merkez ilçe temsilciliği için 19 okul temsilcisi katılarak, yapılan oylama sonucunda sadece 5 kişi seçilerek İl Temsilciliği için adaylıklarını korudular. İl temsilciliği için aday olarak seçilen 100.Yıl Zafer İlköğretim okulundan Tunahan Amber, Rekabet Kurumu Lisesinden Murat Güneysu, Muş Lisesinden Nuray Özdemir, Vali Adil Yazar İlköğretim Okulundan Merve Bahar ve Endüstri Meslek Lisesinden M. Şakir Toplu seçildiler. İl genelinde yapılacak olan İl temsilciliği seçimi için 10 Ekim 2007 tarihinde bir araya gelecekler. Muş ovası

 NULL