Muş Merkez Tabanlı Köyündekileri, Elçiler Köyündeki nişana taşıyan minibüs önüne çıkan köpeğe çarpmamak için ani fren yapınca yoldan çıktı ve 4 takla atarak durabildi. Minibüsteki 18 kişi yaralandı. Kaza bugün saat 13. 30’da Elçiler Köyü yakınında meydana geldi. Murat Bağlı (20) ile Sevim Emre’nin (19) nişanlarına katılmak üzere Tabanlı Köyünde oturan damatın yakınları 5 minibüsle Elçiler köyüne doğru yola çıktı.

Elçiler köyü mevkiine gelindiğinde, konvoydaki Maşallah Yıldız yönetimindeki 49 J 1159 plakalı minibüsün önüne aniden bir köpek çıktı. Sürücü köpeği ezmemek için frene bastı. Yağan yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden Maşallah Yıldız kullandığı minibüs yoldan çıktı ve dört takla atarak durdu.

Kazada şans eseri ölen olmazken sürücü Maşallah Yıldız (34) ile birlikte, Allahverdi Güler, Sinan Bağlı, Gönül Güler, Naciye Güler, Suphi Yolcu, Nezahat Yolcu, İbrahim Bağlı, Songül Bağlı, Selahattin Yolcu, Yavuz Yıldız, Ayşe Bağlı, Ekrem Akdeniz, Avni Yıldız, Turgay İlkıliç, Leyla İlkılıç, Dilşah Tanış ve Cafer Güven yaralandı. Yaralılar Muş Devlet hastanesinde tedavi altına alındı.

 Doğan Haber Ajansı