Muş Ovası Spor Kulübü için Muş’a gelen Nihat Doğan’ın hayranları tribünleri doldururken, sevenleri Doğan’ın şarkılarıyla coştu. Nihat Doğan sahnede siyasetçilere de veryansın etti.

Muş Ovası Spor Kulübü ve Almanya Muşlular Derneği Yönetim Kurulu tarafından Muş’a getirilen Nihat Doğan önceki gün sevenleri ile buluştu. Şehir stadyumunda konser veren Doğan siyasetçiler ve bürokrasilere de yüklenmeyi ihmal etmedi. Muşlu olmaktan gurur duyduğunu dile getiren Nihat Doğan “ burası Muştur” türküsünü mahkeme kapılarında bekleyerek tescillediğini iddia etti.

SANATÇIMI? SİYASETÇİMİ?
Özellikle siyasetçilere karşı sert tavırları ve konuşmaları ile dikkatleri üzerine çeken Doğan Muş’a gelmesindeki amacının konser vermek mi, yoksa siyasete atılacak mı sorusu kafalara takıldı. Vatandaşlar Nihat Doğan’ın Muş’tan siyasete atılma gibi bir durumunun olduğunu düşünürken bu düşüncelere ise sahnede yapmış olduğu konuşmaların sebebiyet verdiğini belirttiler. Şarkıları ile vatandaşlara coşkulu anlar yaşatan sanatçı Doğan’ın Milletvekillerine ve Belediye Başkanı Necmettin Dede’ye karşı olan sert eleştirileri ve tavırları ise vatandaşların tepkilerine neden oldu. Vatandaşların birçoğu konser bitimine kadar beklemez iken siyasetçilerden ve bürokrasilerden pek fazla kimsenin bulunmaması ise dikkatlerden kaçmadı. Milletvekillerine Nihat Doğan’ın kim olduğunu göstereceğini kaydeden Sanatçı Nihat Doğan, vatandaşlara sahanın açılmamasına da tepki gösterdi.

 Muş Ovası Gazetesi