İslam alemini derin bir üzüntüye sevk eden İsrail’in vahşi saldırısını lanetleyen AK Parti Muş İl Başkanı Saltık, sivil, savunmasız insanlara saldıran İsrail’in her zaman insanlığa namlu doğrulttuğunu söyledi

AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, Filistin’e yardım taşıyan gemilere saldırıda bulunan İsrail’i lanetledi. İnsanlığa karşı işlenen hiçbir suçun karşılıksız kalmadığını belirten Saltık, İsrail’in bu saldırısı karşısını şaşkınlıkla karşılamadıklarını çünkü İsrail’in her zaman insanlığa namlu doğrulttuğunu ifade etti.

İsrail’in düzenlemiş olduğu saldırıları Gazetemize yaptığı açıklama ile kınayan Adalet ve Kalkınma Partisi Muş İl Başkanı Halis Saltık, “İsrail’in, Filistin’e giden insani yardım konvoyuna vahşi saldırısını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vahşi saldırıyı lanetliyorum. Bütün İslam Alemini de aynı şekilde derinden üzüntüye sevk eden İsrail’in bu vahşi saldırısı elbette bir ilk değildir. Dolayısıyla İsrail’in bu saldırganlığı bizim için şaşırtıcı değildir. Dünkü İsrail neyse bugünkü İsrail de odur. İsrail dün olduğu gibi bugün de namlularını insanlığa doğrultmuştur. Tamamıyla sivil, savunmasız ve abluka altında can çekişen masum Filistin Halkına gemilerle insani yardım götürenlere yapılan bu saldırı bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçuna karşı insanım diyen herkesin karşı durması bir insanlık görevidir. Hele hele İslam dünyasının bu gün her zamankinden daha çok birliğe ve beraberliğe ihtiyacı olduğu çok açık bir şekilde ortadadır. Türkiye’nin masum Filistin adına ortaya koyduğu istikametli, istikrarlı ve yürekli tavrını bütün Müslüman ülkelerin ve insanlık havarisi kesilen batının da göstermesi gerekiyor” diye konuştu.

MASUMLARA ZULMEDİYORLAR
İsrail’in her zaman masumlara zulmettiğini belirten Saltık, “İsrail tarihi boyunca hep insan haklarını çiğnemiş, masumlara zulüm etmiş, saldırgan ve umursamaz tavrıyla kendisine dünya tarihinde sürekli suç işleyen bir rol biçmiştir. Artık dünya insanlığı İsrail’e “suçlu ayağa kalk” demeli ve gereken dersi vermelidir. Masumun ahı ta arşa kadar çıkar. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. İnsanlığa karşı işlenen hiçbir suç hiçbir zaman karşılıksız kalmaz ve kalmayacaktır” dedi.

Başbakan’ın duruşunu dünya liderlerinin örnek alması gerektiğini belirten AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, “Bütün İslam dünyası liderlerinin, insanlık adına yürekli, haklı ve kararlı bir duruş gösteren Sayın Başbakanımızı örnek almalarının vakti çoktan gelmiştir. Sayın Başbakanımız kim olursa olsun insanlık suçu işleyenlere karşı her zaman gerekli bir tavır ve duruş ortaya koymuş ve bütün dünya liderlerine örnek olmuştur. Türkiye büyük ve güçlü bir ülkedir. Bu olay karşısında gerekeni elbette yapacağından şüphemiz yoktur. Toplumumuz çok duyarlı bir toplumdur. Sivil toplum da tepkisini gerektiği şekilde ortaya koyuyor ve koyacaktır. Toplumu temsil eden Siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları da üzerlerine; düşeni en iyi şekilde yapmalı, masumların sesi ve soluğu olmalı ve zulme karşı sesini tüm dünyaya duyurmalıdır. Tekrar bu vahşi saldırıyı lanetliyor, her zaman masum Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve onları her zaman destekleyeceğimizi ifade ediyor, tüm hemşerilerime bu duyarlılıklarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Bu duygularla, Bir gün mutlaka Filistin bağımsız olacaktır. Zulümle abad olan elbette harap olacaktır diyor, buradan haklı bir mücadele veren Filistin’i selamlıyorum” şeklinde konuştu. Muş`un Sesi Gazetesi