Muş’ta yapımı geçtiğimiz yıl tamamlanan ve birçok temel eğitime kapılarını açan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor salonundaki tırmanış duvarı, şimdide Türkiye Dağcılık Federasyonu 2023 yılı faaliyet programında yer alan Spor Tırmanış 1.Kademe Yardımcı Antrenör Özel Eğitimi ine ev sahipliği yapacak.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim kurulu Üyesi Dağcılık Muş il temsilcisi Mehmet Çağlayan ‘TDF Olarak işimizde birçok faaliyet yapıyoruz şimdi ise 03-08 Ekim 2023 tarihlerinde Spor Tırmanış 1.Kademe Yardımcı Antrenör Özel Eğitimine ev sahipliği yapacağız’dedi

Federasyon tarafından yapılan açıklamada

Spor Tırmanış 1.Kademe Yardımcı Antrenör Özel Eğitimi 03-08 Ekim 2023 tarihleri arasında Muş’da yapılacaktır. Kursa katılacak olan antrenör adayları Antrenörlük Temel Eğitimden başarılı olmuş olmaları gerekmektedir. Uygulama eğitimine katılacak olan kişiler başvurularını e-devlet üzerinden yapacaklardır. Başvuru için istenen evraklar e-devlet sistemi üzerinden Spor Bilgi Sistemi uygulamasından yapılacaktır. E devlet üzerinden yüklenen belgeler federasyona gönderilmeyecektir.

Kurs Tarihi: 03-08 Ekim 2023
Kurs Yeri: Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Salonu-Muş
Ön kayıt başlangıç tarihi: 18 Eylül 2023 (Saat 10:00)
Ön kayıt Bitiş Tarihi: 25 Eylül 2023 (Saat; 15:00)
Kursa katılacaklardan istenecek belgeler:
Geçerli ilk yardım belgesine sahip olmak,
Spor Tırmanış eğitim bitirme belgesine sahip olmak,
UIAA Zorlu Derecesine göre en az 6+ Lider tırmanış yapabiliyor olduğunu beyan etmek,
İstenilen belgeler e-devlet üzerinden süresi içinde kursiyer tarafından sisteme yüklenecektir.

Kurs Ücreti: E-devlet üzerinden başvuru yapıldıktan sonra cep telefonunuza gelen kod ile Bakanlığın hesaplarına Garanti Bankasından ödeme yapılacaktır. Federasyon hesaplarına ödeme yapmayınız.

Daha önceki uygulama eğitimlerinden başarısız olan Antrenör adayları Spor Bilgi Sistemi üzerinden Bütünleme bölümünden katılmak istedikleri eğitim ile sınavı işaretleyerek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Fırat Demir Muş Haber Gazetesi