Skip to main content

Muş`ta birlik ve beraberlik örneği sergilendi

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Müftüsü Dursun Ali Şeker, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan Filistin’e Yardım Kampanyası’nın devam ettiğini kaydetti.

İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılarda binlerce kişinin hayatını kaybetmesi ve yaralanması sonucu çaresiz durumda olan sivil halka yönelik Türkiye’de başlatılan yardım kampanyalarına Muş’un da aynı şekilde destekte bulunduğunu belirten İl Müftüsü Dursun Ali Şeker, insani ve medeni duygularla gönüllerden kopan desteklerin sağlandığını ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığınca Cuma Hutbelerinde toplanan yardımların halen devam ettiğini ve toplanan yardımların ise belirtilen adreslere aktarıldığını ifade eden İl Müftüsü Şeker, Muş’un birlik, beraberlik ve örnek teşkil ettiğini kaydetti.

“Hangi dine mensup olursa olsun böyle katliamlar yapılması doğru değildir” diyen Müftü Şeker; “Ülkede olduğu gibi Muş’ta da Filistin için bir destek örneği sergilendi. Haksızlığa karşı olan bir duruş sergilendi, herkes tek yürek olarak birlik ve beraberlik duruşu sergiledi. Çünkü haksız yere masum insanlar katlediliyor. Günahsız yavrular öldürülüyor. Camiler, evler, binalar ve işyerleri bombalanıyor. Bunun insanlıkla hiçbir alakası yok. Hangi dine mensup olunursa olunsun böyle katliamlar yapılması doğru değildir. Geçen Cuma günü Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de maddi destek toplandı. Vatandaşlarımız, köylülerimiz ve herkes gönlünden ne koptuysa destekte bulunarak örnek teşkil ettiler. Toplanan maddi desteklerin yanında ise merkeze bağlı Köşk köyünde keçi, koyun ve hatta buzağı toplayarak yardım kervanına katıldılar. Kadınlarımız bileziklerini, küpelerini ve yüzüklerini bağışladılar. Bu bizim halkımızın, insanımızın hassasiyeti ve merhametli olduğunun göstergesidir” dedi.

Filistin’e yönelik yapılan saldırılarda katledilen günahsız bebeklerin ve sivil halka yönelik toplanan yardımların yanında duaların da edildiğini belirten Şeker, zulmeden herkesin hesap vereceğini ve Allah’ın bu hesabı soracağını ifade ederek; “Kış mevsimindeyiz, sıcacık odalarımızda ailemizle beraberiz. Ama Filistin’de suçsuz, masum insanlar bombalar altında günlerini geçiriyorlar. Masum insanlara yönelik yapılan katliamların ahı yerde kalmaz. Cenabı Hak, bunların hepsini görüyor ve hesabını soracaktır. Bu ateş altında olan insanların ölmemeleri ve bu katliamların yaşanmaması için ülkemiz mücadele ediyor. İnşallah bu barış sağlanır ve masum insanlar katledilmez. Sadece yardımlarla durulmuyor. Bu perişan halde olan insanlara binlerce yürek el açarak dualar ediyor. Ülkemizin bu barışı sağlamasını ve akan bu kanın durmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

 Topkan Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri