Skip to main content

Muş’ta 425 kilometre asfalt yapıldı

Muş Haber Fotoğrafı

 2015 yılı yatırım programı kapsamında köy yollarına çok ciddi bir şekilde ağırlık verdiklerini belirten İl Genel Meclis Başkanı Ömer Çetinkaya, İl Genel Meclisi olarak, yatırım programımızı hazırlarken tamamen ihtiyaç ve aciliyet durumuna göre hazırladık. Bu doğrultuda öncelik verilen ve yolda sıkıntı çeken köylerimizden başlandı. Biz bu yatırım programını hazırlarken her bölgeden meclis üyelerimizin sıkıntıları aktarması ile bir plan çıkardık. Buna göre bu yıl 191 kilometre 1. kat, 235 kilometre 2. kat olmak üzere toplam 425 kilometre sadece asfalt çalışması yapılmıştır. Halen çalışmalar devam ediyor. Bu gerçekten çok önemli bir aşamadır. Yani Muş tarihinde ilk defa bu kadar düzenli ve başarılı bir çalışma yapıldığını göstermektedir dedi.

Köy yollarında asfalttın yanında sadece 400 kilometre stabilize yol çalışmasının yapıldığını kaydeden Çetinkaya, İl Genel Meclisimizin almış olduğu kararlar doğrultusunda İl Özel İdaresi ekiplerimiz sadece asfalt değil bunun yanında 400 kilometre stabilize çalışması yapmıştır. Özellikle hizmetin gittiği bölgelerde halk çalışmaları takdir ile karşılamış ve bu da bizi onure etmiştir. Asfalt ve stabilizenin yanında rotmis dediğimiz yama çalışmaları da uygulanmış ve 600 kilometre yolumuz onarılmıştır diye konuştu.

Yol çalışmalarında özellikle dağlık ve engebeli olan bölgelerde 4 adet köprünün yapıldığının altını çizen Meclis Başkanı Çetinkaya, Bilindiği gibi Muş ilimizin nüfusunun yüzde 60ı kırsalda yaşıyor. Yani dağınık bir yerleşkeye sahibiz. Bu da bizim hizmet alanımızı çok ciddi bir şekilde arttırıyor. Özellikle dağlık ve engebeli arazilerden geçen yollarımızda köprü ve menfez ihtiyaçları vardır. Bu bağlamda 4 adet köprü yapılmıştır. Ayrıca 60 adet yerinde menfez çalışması yapılarak hizmete açılmıştır. Yani sadece yol, stabilize, asfalt yapmakla sınırlı kalınmıyor. Bunların yanında köprü, yerinde menfez ve sanat yapıları da yapılmaktadır ifadelerini kullandı.

Köy yolları ile sınırlı kalmayıp hatta mezralara dahi hizmetin gittiğini vurgulayan Çetinkaya, Daha önceki dönemlerde köylere gitmeyen hizmetler şu anda mezralara kadar gidiyor. Hayvancılık alanında ve nüfusun olduğu mezralarda arazi ve yollar genişletiliyor, düzene sokuluyor. Yani yaylaya giden vatandaşımız bile bu hizmetlerden faydalanıyor. Göreve geldiğimiz günden beri diyoruz ki tek amacımız hizmettir. Hiçbir tarafa çekmeden bu memleketin insanı olarak sorunlarımızı biliyor ve çözüyoruz. Biz görevimizin bilincindeyiz ve her zaman dediğimiz gibi hiçbir zaman kamu malını savurmadık, kimseye peşkeş çekmedik. Biz kamu malını kamuya hizmet etmesi için kaynakları en verimli şekilde kullandırıyoruz. Bu bağlamda karar alan başta İl Genel Meclis üyelerimize ve İl Özel İdaresinin tüm çalışanlarına halkımız adına teşekkür ediyoruz şeklinde konuştu.

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri