Köy okulundaki çocukların sportif aktivitelerde bulunması için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne bir mail atarak malzeme talebinde bulunan öğretmenlerin bu girişimi çok sayıdaki okulun yüzünü güldürdü.

Muş’un Korkut ilçesi Konakdüzü İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Berrin Uyar ve Okul Müdürü Cengiz Karakılıç okullarına malzeme alabilmek için çeşitli arayış içine girdi. Çaldıkları her kapıdan isteklerini karşılayamayan öğretmenlerden Berrin Uyar ve Cüneyt Karakılıç, Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne e-mail atarak destek istedi. Öğretmenler e-maillerinde “Biz Muş İlinin Korkut İlçesinin Konakdüzü Köyünde görev yapan öğretmenleriz. İlçemiz şu an itibariyle ülkemizin en fakir yerleşim birimidir. Takdir edersiniz ki, köyümüzün okulunun maddi olanakları yetersizdir. Biz hiçbir sosyal faaliyet içerisinde olmayan çocuklarımızı, sosyalleştirme, onların alanlarını büyütmek için elimizden geleni yapmaktayız. Sizden isteğimiz, beden eğitimi ve spor adına bizlere desteğinizi göndermenizdir” dedi.

Bu mesajı dikkate alan Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, Muş’taki okullara çeşitli spor malzemesi yardımında bulundu.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü spor malzemesi talebinde bulunan okullara malzemelerini tek tek teslim etti.

Gençlik Spor İl Müdür Yardımcısı Muhsin Aksoy’un teslim ettiği malzemeler arasında; 28 adet futbol, 34 adet voleybol, 27 adet basketbol, 90 adet masa tenisi topu, 8’er adet basketbol ve hentbol filesi, 8 adet masa tenisi raketi, 9 adet voleybol, 13 adet masa tenisi filesi, 75 adet antrenman tişörtü, 15 adet güreş mayosu, 15 adet güreş ayakkabısı, 48 adet basketbol forması ve 12 adet jimnastik minderi bulunuyor.

Spor malzemeleri talebinde bulunan 9 okulun dışında başka okullar da talepte bulundu. Eğitim kurumlarına destek veren Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün çalışmalarının önemli olduğunu söyleyen İl Müdür Yardımcısı Muhsin Aksoy eğitim ve sporun bir olduğunu ifade etti.

Aksoy “Genel Müdürlüğü’müzün Muş’ta ki okullarımıza vermiş olduğu malzemeler eğitim için müthiş bir imkan olmuştur. Bizim de isteğimiz bu destekten sonra sınırlı kalmayıp bu desteklerin devam etmesidir. Okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz için İl Gençlik Spor Müdürlüğü olarak taleplerimiz devam edecektir. Taleplerimize cevap geldiği zaman en faal olan okullarımıza destek olunacaktır. Amacımız Türk sporuna çok faydalı sporcular yetiştirmektir. Bir birimizden farklı kurumlar olmamıza rağmen Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün bu nazik destekleri de tabi göz ardı edilemez. Öğrencilerimiz için müthiş bir destek oldu. Türk sporuna iyi sporcuların yetiştirilmesinde büyük imkanların sağlanması gerekmektedir” diye konuştu. NULL