Skip to main content

Muş’a 132 Yeni Doktor Atandı

Muş Haber Fotoğrafı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan kurayla Muş ve ilçelerinde görev yapmak üzere toplam 132 Hekim atandığının söyledi

Muş merkez ve ilçe devlet hastanelerine Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile doktor ataması yapıldı. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile Muş’a yapılan atamaları AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek duyurdu. 108’i pratisyen hekim ve farklı branşlardan 24 uzman hekim olmak üzere toplamda 132 doktorun ataması yapıldı.

Milletvekili Şimşek, ataması yapılan doktorların hayırlı olmasını temenni ederek; “İlimiz geneli için ihtiyaç duyulan tüm branşlara doktor ataması yapıldı. 108 pratisyen hekim ve 24 uzman hekimden oluşan kadro ile ilimizin sağlık ihtiyacını büyük ölçüde giderecektir. Bu konuda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca beyefendiye teşekkür ederim. Ülke genelinde sağlık alanında yapılan yatırımlarla her geçen gün büyüyen ve gelişen bir Türkiye yolunda adım adım ilerliyoruz. Bizlerde ilimizin sağlık alanında ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

24 UZMAN 108 PRATİSYEN OLMAK ÜZERE 132 HEKİM ATANMIŞTIR”

Milletvekili Şimşek, ataması yapılan doktorların branşlarını aktararak; “İlimiz genelindeki hekim ihtiyacı taleplerimizi Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca beyefendiye İletmiştik. Buna bağlı olarak Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile açıklanan münhal listede Toplamda 24 uzman 108 pratisyen olmak üzere 132 doktor atanmıştır. 1 Nolu Sağlık Hizmetleri İstasyonuna, Bulanık Devlet Hastanesine, Malazgirt Devlet Hastanesine, Malazgirt İlçe Sağlık Müdürlüğüne , Hasköy Devlet Hastanesi,Muş İl Ambulansı servis komuta merkezi, Malazgirt ilçe sağlık müdürlüğü, Korkut ilçe toplum sağlık merkezi, Bulanık ilçe Sağlık Müdürlüğü, Hasköy Toplum Sağlık Merkezi, Muş Merkez Toplum Sağlık merkezi, Korkut Sağlık merkezi, Varto Devlet Hastanesine ve 49’uncu Komando Tabur Komutanlığına bağlı sağlık hizmetlerine olmak üzere toplamda 108 pratisyen hekim ataması yapıldı. Uzman hekim olarak ise Aile Hekimi, Anestesiyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları,İç Hastalıklar, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ruh Sağlığı ve Cerrahi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Tıbbi Mokrobiyoloji, Tıbbı Biyokimya,Üroloji, Yoğun Bakım, Acil Tıp,Aile Hekimi, Enfeksiyon hastalıkları, Çocuk ve Ergen Ruh sağlığı branşlarında merkez ve ilçelerimizdeki hastanelere atamalar yapıldı. Uzman hekim olarak toplamda 24 doktor ile ilimizde vatandaşlarımıza hizmet verecek. Ataması yapılan branşlar özellikle ilimizde ihtiyaç duyulan branşlardan olması oldukça önem arz ediyor. Yeni atamalarla daha güçlü bir sağlık ordusu ile hizmet verilecektir. İlimize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Fırat Demir Muş Haber Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri