Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan kurayla Muş ve ilçelerinde görev yapmak üzere toplam 132 Hekim atandığının söyledi

Muş merkez ve ilçe devlet hastanelerine Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile doktor ataması yapıldı. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile Muş’a yapılan atamaları AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek duyurdu. 108’i pratisyen hekim ve farklı branşlardan 24 uzman hekim olmak üzere toplamda 132 doktorun ataması yapıldı.

Milletvekili Şimşek, ataması yapılan doktorların hayırlı olmasını temenni ederek; “İlimiz geneli için ihtiyaç duyulan tüm branşlara doktor ataması yapıldı. 108 pratisyen hekim ve 24 uzman hekimden oluşan kadro ile ilimizin sağlık ihtiyacını büyük ölçüde giderecektir. Bu konuda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca beyefendiye teşekkür ederim. Ülke genelinde sağlık alanında yapılan yatırımlarla her geçen gün büyüyen ve gelişen bir Türkiye yolunda adım adım ilerliyoruz. Bizlerde ilimizin sağlık alanında ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

24 UZMAN 108 PRATİSYEN OLMAK ÜZERE 132 HEKİM ATANMIŞTIR”

Milletvekili Şimşek, ataması yapılan doktorların branşlarını aktararak; “İlimiz genelindeki hekim ihtiyacı taleplerimizi Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca beyefendiye İletmiştik. Buna bağlı olarak Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile açıklanan münhal listede Toplamda 24 uzman 108 pratisyen olmak üzere 132 doktor atanmıştır. 1 Nolu Sağlık Hizmetleri İstasyonuna, Bulanık Devlet Hastanesine, Malazgirt Devlet Hastanesine, Malazgirt İlçe Sağlık Müdürlüğüne , Hasköy Devlet Hastanesi,Muş İl Ambulansı servis komuta merkezi, Malazgirt ilçe sağlık müdürlüğü, Korkut ilçe toplum sağlık merkezi, Bulanık ilçe Sağlık Müdürlüğü, Hasköy Toplum Sağlık Merkezi, Muş Merkez Toplum Sağlık merkezi, Korkut Sağlık merkezi, Varto Devlet Hastanesine ve 49’uncu Komando Tabur Komutanlığına bağlı sağlık hizmetlerine olmak üzere toplamda 108 pratisyen hekim ataması yapıldı. Uzman hekim olarak ise Aile Hekimi, Anestesiyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları,İç Hastalıklar, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ruh Sağlığı ve Cerrahi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Tıbbi Mokrobiyoloji, Tıbbı Biyokimya,Üroloji, Yoğun Bakım, Acil Tıp,Aile Hekimi, Enfeksiyon hastalıkları, Çocuk ve Ergen Ruh sağlığı branşlarında merkez ve ilçelerimizdeki hastanelere atamalar yapıldı. Uzman hekim olarak toplamda 24 doktor ile ilimizde vatandaşlarımıza hizmet verecek. Ataması yapılan branşlar özellikle ilimizde ihtiyaç duyulan branşlardan olması oldukça önem arz ediyor. Yeni atamalarla daha güçlü bir sağlık ordusu ile hizmet verilecektir. İlimize hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Fırat Demir Muş Haber Gazetesi