Asfaltlama çalışmalarının ucuza mal edilmesi ve daha fazla yolun asfaltlanabilmesi amacıyla çalışmalar başlatan Muş Valiliği, İran ile bağlantı kuruyor. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Muş Valisi İbrahim ÖZÇİMEN, amaçlarının gelecek yıl büyük bir asfaltlama çalışması yapmak olduğunu ve bu sebeple maliyetin düşürülmesi için İran ile bağlantı kuracaklarını kaydetti.


İl Genel Sekreteri Ahmet GÜNGÖR ile Köye Yönelik Hizmetler Müdürü Ali ŞİŞ’in gerekli incelemeler yapmak üzere İran’a gideceğini ifade eden Özçimen,”Eğer bizim tahmin ettiğimiz şartlarda Bitüm malzemesi alabilirsek,yaz mevsiminde 100 km asfaltlayacağımıza 500 km yol asfaltlarız.Bu konu ile ilgili çalışmalarımız sürüyor” dedi.


İl Genel Sekreteri Ahmet GÜNGÖR de Diyarbakır ve Van İllerindeki görevlilerle birlikte bir heyet olarak yarın İran’a gideceklerini kaydederek, “Gidip araştırma yapacağız. Orada bir asfalt malzemesi bağlantısı kurma çalışması yaptıktan sonra döneceğiz.Şuan kesin bir şey söylemek doğru olmaz.Ancak biz en fazla asfaltı en ucuza mal etmek için çaba gösteriyoruz.Gelecek yıl amacımız yüksek rakamda asfaltlama çalışması yapmaktır.Asfalt çalışmaları konusunda bir araştırma içesindeyiz” diye konuştu. Kaynak: Muş İl Özel İdaresi

NULL