Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (MUŞVAKFI) tarafından her yıl düzenli olarak vakıf binasında verilen iftar yemekleri bu yılda tüm hızıyla devam ediyor. Üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen bu yemeklerin dünkü konukları arasında Muşlu sanatçılarda yer aldı.

Sanatçılar tarafından yoğun ilgi gören iftar yemeğinde yöresel yemeklerden Ayran aşı ve Muş köftesinin yanında etli fasulye yemeği ve tatlılar ikram edildi. Yemek sonrası yemek duası Muzaffer GÜRLER tarafından yapıldı.

 

 

Programa Nilüfer AKBAL, Faruk TUNCER, Ertuğrul POLAT, Cesim KUTAL, Özcan ÇELİK, Başak KAR, Eminem, Suat USTA, Erhan YILMAZ ve daha pek çok misafir sanatçı ve konuk katıldı.

Misafirler yemek sonrasında vakıfta şark usulü döşenmiş olan odada koyu bir sohbete daldılar burada kendilerine ikram edilen çaylarla birlikte sohbet ve türküler eşliğinde doyasıya eğlendiler. İftar yemeğine gecikmeli de olsa katılan Vartolu hemşerimiz Nilüfer AKBAL ve beraberindeki heyette bulunan eski Süleymaniye (Kuzey Irak) Valisi Keke Ömer’in ortamın sıcaklığından çok etkilendiklerini ve çok duygulandığını bunu özellikle belirtmek istediğini söyledi. AKBAL da yakın ilgi ve alakadan son derece memnun olduklarını söyledi ve bu tür programların daha sık yapılması gerektiğini söyledi ve kendilerinin de davet edildiği takdirde seve seve katılacaklarını beyan etti. Programa katılan sanatçılar gördükleri yakın ilgi ve alakadan ve ortamın sıcaklığında çok memnun olduklarını ifade edip programı düzenleyenlere teşekkür ettiler.

Programa sonunda Vakıf Başkanı M.Selçuk SADIR’da kendilerini kırmadan katılan tüm sanatçılara teşekkür ettikten sonra bu tür etkinlikleri daha fazla yapmaya ve hemşerileri daha fazla bir arada getirmeye ve bu şekilde de özlemleri gidermeye çalıştıklarını söyledi program temenniler ve şarkılarla geç saatlerde sona erdi.