Skip to main content

Muş tek yürek

Muş Haber Fotoğrafı

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlayan milli irade nöbetleri, başta İstanbul Yenikapı Meydanı olmak üzere bütün şehirlerde vatandaşların buluşması ile taçlandı.

Muş’ta da Belediye Meydanı tarihi günlerden birine daha sahne oldu. Saat 17.00’de başlayan Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılmak için saatler öncesinden ellerindeki Türk bayraklarıyla meydana akın eden vatandaşlar ilk önce polis güvenlik noktasından geçerek meydana ulaştılar. Öte yandan mitingin düzenleneceği belediye meydanında hazırlıklar saatler öncesinden tamamlandı. Meydana asılan dev Türk bayrağı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Ayrıca Demokrasi ve Şehitler mitingi, değişik siyasi parti temsilcilerinin bir araya geldiği miting olarak tarihe geçti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde Kur’an-ı Kerim tilaveti okunarak şehitler için dualar edildi. Mitinge Vali Seddar Yavuz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, 24. Dönem Muş Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Muzaffer Çakar, AK Parti, CHP, MHP, BBP, Saadet Partisi İl Başkanları, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler ile binlerce vatandaş katıldı.

Mitingin açılış konuşmaları AK Parti, CHP, MHP, BBP, Saadet Partisi İl Başkanları tarafından yapıldı. İl Başkanları konuşmalarında darbeye tepki göstererek görüşlerini dile getirdiler.

Daha sonra bir konuşma yapan Belediye Başkanı Feyat Asya, Her on yılda bir, ruhunu şeytana satmış uğursuz ve onursuz darbecilerin hakaretlerine, işkencelerine, cinayetlerine ve zulümlerine maruz kalan halkımın onurlu ve yürekli çocukları olarak, imansız ve izansız cuntacılara geçit vermediniz. Sizi yürekten kutluyorum. Darbelerden epeyce canı yanmış bir halkın çocukları olarak haklarımıza, irademize, tercihlerimize, geleceğimize ve onurumuza sahip çıktınız. Hepinizi başkomutanımız adına yürekten selamlıyorum. İşbirlikçi, paralelci, cuntacı zalimleri birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla bozguna uğrattınız. Adil ve aydınlık bir gelecek adına umutlarımızı tazelediniz. Kardeşliğiniz mübarek olsun. Gözü dönmüş bir çetenin tanklarına, tüfeklerine, hain saldırılarına ve baskınlarına boyun eğmediniz. Ülkemiz üzerinde, bölgemiz üzerinde yürütülen şeytani hesapları ve kirli planları yerle bir ettiniz. Yerimiz, yurdumuzu, canımızı, malımızı, neslimizi kurtardınız. Dilerim Allahtan bu sizin kurtuluş beraatınız olsun. Size ayar vermek isteyen ayarsızlara, ayarı bozuklara siz ayar verdiniz. Topraklarımız üzerinden alçakça uçuşlar yaparak size göz dağı vermek isteyen alçaklara haddini bildirdiniz, alçaklıklarını bütün dünyaya ilan ettiniz. Onların meymenetsiz suratlarına tükürdünüz. Allah bir daha bize 15 Temmuzları yaşatmasın. Allah Türkiye halklarına zeval vermesin. Allah, irademizi ve topraklarımızı darbecilere karşı korurken şehit olan vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize rahmet eylesin. Yaralananlara acil şifalar versin. Bir daha milletimize ve milli iradeye namluları doğrultmak isteyen, tankla, topla, mermiyle, bombayla, uçakla saldırmak isteyen bedbahtlara, güdümlü hainlere, alçaklara asla fırsat vermesin dedi.

SİZLERE HİZMETKAR OLACAĞIZ

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek de konuşmasında, Bu darbe girişimi, bu işgal girişiminin başladığı andan bu ana kadar siz değerli Muşlular, Valisiyle, Belediye başkanlarıyla, parti başkanlarıyla, Sivil Toplum Örgütleriyle, basınıyla, annesiyle, bacısıyla, çocuğuyla, engellisiyle, yaşlısıyla, hastasıyla, o günden bugüne kadar hiç fire vermeden Muş’a yakışır şekilde bu darbeye karşı durdunuz. Sizlere teşekkür ediyoruz. Sizler var olduğunuz müddetçe ezanlar susmayacak, bu bayraklar inmeyecek, bu demokrasi bitmeyecek. Reisi cumhurumuza söz veriyoruz. Muş burada olacak, değil Çarşamba bin Çarşambada olsa yine buradayız yorulmayacağız, emrinde olacağız, emrinizde olacağız, sizlere hizmetkar olacağız. Dualarınızın eksik olmadığı, desteğinizin eksik olmadı biz buradayız, emrinizdeyiz. Cumhurbaşkanımız emir etti, dedi bu bir virgül çarşamba günü nokta koyacağız. Kazanız mübarek olsun ifadelerini kullandı.

BU ŞEHİR BENİM UNUTABİLECEĞİM BİR ŞEHİR DEĞİL

Vali Seddar Yavuz ise, şunları söyledi: Değerli Muşlu kardeşlerim sizlerle ne kadar gurur duysak az. Gerçekten bu şehrin valisi olmaktan inanılmaz bir şeref ve onur duydum. Sizlerin hizmetkârı olmaktan onur duydum, şeref duydum. Sizler sadece demokrasiye sahip çıkmadınız, eğer halkımız demokrasiye sahip çıktı dersen eksik olur. Sizler istilaya karşı çıktınız, ay yıldızlı al bayrağımıza sahip çıktınız, siz geleceğimize sahip çıktınız. Bu gün sadece 7’sinden 77’sine, siyasetçisinden esnafına, işçisinden çiftçisine, sivil toplum kuruluşlarına herkese teşekkür etmek istiyorum. Allah bir daha böyle acı günler göstermesin. Birliğimizi, beraberliğimizi inşallah pekiştirsin. Biz birbirimizi aklımızla değil, gönlümüzle görelim ve gönül penceremiz hep açık olsun. 15 Temmuzda gösterdiğimiz birlik ve beraberliği her türlü terör örgütüne karşı gösterelim. Bu ülkenin düşmanlarına karşı gösterelim. Bir ve beraber olalım. 15 Temmuz gecesi Vali konağının etrafına gelip de öl de ölelim diyenleri gerçekten unutamıyorum. Bu şehir benim artık unutabileceğim bir şehir değil. Elbette görev yaptığım hiçbir şehri unutmadım ama bu şehir benim için başka bir anlam ifade ediyor. Ben bundan sonra herkesten daha çok Muşluyum ve ben kaldığım sürece sizlerle bir ve beraber olmaya, sizlerle üzülmeye, sizlerle sevinmeye söz veriyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum.

DEMOKRASİ NÖBETİ ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın, Yenikapı’daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde, Dün gece sonuncusu olması beklenen Demokrasi nöbetlerinin çarşamba gününe kadar devam edeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Demokrasi nöbetine burada bir virgül koyup, çarşamba günü nokta koyacağız. Dedi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri