Skip to main content

Muş Spor Ailesi Sosyal Medyada Buluştu

Muş Haber Fotoğrafı

Muş’un futbol branşındaki durumu herkesin malumu. Yıllardır profesyonel liglerde mücadele edecek bir futbol kulübünü aramızdan çıkaramadık; sportif başarı olarak yerlerde sürünmemiz ilimizin hem prestijini, hem de gençlerimizin spora olan tutkusun zedeliyor.
Futbolu sadece bir futbol topunun peşine gitmek değildir. Futbol bir şehrin kaderidir, Bir şehrin sevdasıdır, Küçüklüğümden beri Muş spor sevdası vardır hep içimde. Heyecanla Maçlarını bekler ve o heyecanla maçlarını izlerim. İzleyemediğim zaman çok merak ederim. Ararım, sorarım, soruştururum. Nasıl oynadık, golü kim attı diye. 2. Lig dönemlerini göremedim ama 3. Lig deki sayısız müsabakasını cani gönülden destek verip izledim, fırtına gibi estiği sezonları, o mutluluğu, o sevinçleri, küçücük şehrin kocaman yürekli Çocuklarının başarılarını unutamıyoruz.
Yıllardan beri o günlerin hasretini çekiyoruz. Her sezon başı “O sene Bu Sene Olsun” diyoruz ama bir türlü o senelerin yakınında veya uzağından geçemiyoruz. Bunun en büyük suçlusu olarak kendimizi görmeliyiz. Belki de işi bilmiyoruz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da elindeki fırsatları, sporcuları değerlendiremeyen bir şehrimiz var. Son günlerde sosyal medyada BÜYÜK MUŞSPOR AİLESİ diye bir gurup kuruldu, bu gurupta yıllarca Muş`a hizmet eden, Muş Sporunu başarıdan, başarıya taşıyanları tek bir gaye içinde görmemiz bizleri haliyle çok memnun etti. Her kesimin desteğini alarak, fikirlerini değerlendirerek, başarı için yakılan meşale ye tüm Muş lu sporseverlerin destek olması gerekiyor. Özlenen Muş sporu yeniden canlandırmak için atılan bu adım inşallah güzel sonuçlar doğurur.
Yıllarca futbol kulüplerimizin masraflardan dolayı, başarıya uzak kaldığını gördük. Futbol sanayisinde Düzenli ve hatırı sayılır bir geliri olmayan kulüpler dibe vuruyorlar. Bunun örneklerini yıllarca çok gördük. Biz Muşlular olarak bu konuda biraz pasifiz. Bunu bilmemiz gerekiyor memleketimizin takımına daha çok sahip çıkıldığı takdirde başarı çıtası ister istemez yükselecektir. Bu konuda yönetimin, şehrin ileri gelenleri, profesyonel oynamış futbolcuların ve şehrin idarecilerinin ortak bir çalışma yapması gerekmekte. Bu şekilde birlik ve beraberlik içerisinde bir çalışma olursa, takıma maddi ve manevi desteğin artıracağı kanaatindeyim.
Başarı için paranın şart olduğu biliyoruz. Futbol sadece yeşil zeminde oynanan basit bir oyun değil. Futbol tüm dünyada bir sanayiye dönüşmüştür. En popüler spor olması sebebiyle milyonları kendine çekmeyi başarmıştır. Bizlerde bu sanayiden faydalanmak için, Şehrimizin ismini başarıyla beraber gündeme oturtmalıyız, Gazetelerde, İnternet sitelerinde Tv programlarında, sosyal medyalarda yer bulması. Şehrinin takımına gönül vermiş taraftarın bayrak, forma, atkı, tişört, eşofman malzeme ve kıyafet ihtiyacının üretimi ve satışı. Deplasman takımlarının ve taraftarlarının şehre gelmesi, alışveriş yapması, konaklaması, para harcaması. Maç günü stat çevresinde ve içinde bulunan binlerce insanın ihtiyacını karşılamak için çeşitli hizmet sektörlerinin bulunması gerekiyor. Şehrimizin takımına gönül vermiş abilerimiz, gençlerimiz, taraftar derneklerimiz, sosyal medyada buluşarak bu başarıya ve organizasyona katkı sağlamak için verdikleri uğraşa sesiz kalmayalım. Muş sporumuzu Profesyonel lig de görmek için elimizi taşın altına koymamız gerekiyor.Bu Çalışmayı başlatan, kalbi Muş Ve Muş spor için atan herkese  teşekkür ederim  Kalın sağlıcakla.

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri