Skip to main content

Muş-Org Der ziyaretlere başladı

Muş Haber Fotoğrafı

  İlimizde sosyal ve kültürel organizasyonlar düzenleyerek ilin tanıtımına katkı sunma amacıyla kurulan Muş Organizasyon Derneği (Muş-Org Der), dernek çalışmaları hakkında bilgilendirme yapmak ve istişarelerde bulunmak üzere ziyaretlerine başladı.

Dernek yönetimi bu kapsamda Türkiye İşveren Sendikası Konfederasyon İl Temsilcisi ve aynı zamanda Muş Şeker Fabrikası Müdürü Nizamettin Güler´i, Kültür Turizm İl Müdürü Hayrettin Çetin´i,  Memur-Sen Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar´ı, AFAD-Sen Genel Başkanı Ayhan Çelik´i ziyaret etti.

Makamında ağırladığı Muş-Org-Der Başkanı Kasım Çermi ve dernek yönetimiyle bir süre sohbet eden Muş Şeker Fabrikası Müdürü Nizamettin Güler, çalışmalara destek vermekten mutluluk duyacaklarını belirtti. Güler konuşmasında: Derneğiniz Muş adına güzel çalışmalar yapacak inşallah böyle bir organizasyona ihtiyaç vardı. Muş´un en büyük sorunu bir araya gelememe sorunu. Dışarıdaki Muşlularla birlikte değişik organizasyonlar yapılabilir. Başarıya ulaşmak zahmetlidir ama meyvesi tatlıdır.

Derneğinizle ilgili bize düşen ne varsa gereğini yaparız dedi. Bir sonraki ziyaretini Memur-Sen Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar´a gerçekleştiren dernek yönetimi, çalışmalarda ortak hareket etmekten mutluluk duyacaklarını belirtti. İlin tanıtımı ve sosyalleşmesi adına böyle bir projeye destek vermek istediklerini kaydeden Vurar: İşsizliği ortadan kaldırmak ve istihdam sağlamak için kişilik kariyer ve meslek edinme projesi (KAMER) ve muşumuzda her geçen gün sayısı artan madde bağımlılığına karşı gençlere eğitim projesi yapmak fikrini ortak gerçekleştirebiliriz şeklinde konuştu. Yeni kurulan derneğin yönetimiyle makamında bir araya gelen Kültür Turizm İl Müdürü Hayrettin Çetin ise: Türkiye´ye açılan kapı Malazgirt anıtının çevre düzenleme ve 1071 panaromik müze projesini ortak gerçekleştirebiliriz. İstanbul´un fethi 1071 Malazgirt zaferine kapı açmıştır.

Malazgirt herkes için önemlidir. Bu değere sahip çıkılmalıdır ifadelerini kullandı. Dernek yönetiminin son olarak ziyaret ettiği AFAD-Sen Genel Başkanı Ayhan Çelik ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek: Kurmuş olduğunuz derneğin Muş tanıtım günlerinde etkili olması ve Muş kültürünü ve değerlerinin ortaya çıkması için ilimizde bulunan tüm STK Temsilcileri ile biraya gelmek sureti ile tanıtım yapılmasına öncelik verilmelidir. Kaynaşma ve tanışma programları sıklıkla yapılmalıdır dedi.  

Muş´un enleri yarışmasını başlattık Derneğin kuruluş amaçlarıyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Muş-Org-Der Başkanı Kasım Çermi ise:  Amacımız Muş ili ve ilçelerini Türkiye ve dünyaya tanıtmak. Saklı güzelliklerimizi ortaya çıkarmak. İnsanlarımız arasında kaynaşma sağlayıp tarihi, manevi, kültürel zenginliklerimizi tanıtmak ve iş istihdamı sağlamak.

Muş´un enleri yarışmasını başlattık. www.musunenleri.com site yapım aşamasında. 18 kategori belirledik. Başvuru formunu sitede yayınladık. Bir süre sonra site üzerinden oylama yapılacak. Mayıs ayında ödül töreni gecemiz olacak şeklinde konuştu.

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri