Okul idaresi, öğrenciler ve okul aile birliğinin ortak çalışmaları sonucu düzenlenen “Muş Lisesi Bahar Şenliği” kermes, canlı müzik ve halaylarla kutlandı. Muş Lisesi, Muş’ta bir ilki gerçekleştirerek, birinci bahar şenliğini dün çeşitli etkinliklerle kutladı.

Muş Lisesi okul idaresi, öğrenci ve okul aile birliği başkanlığının katkılarıyla geleneksel olarak düzenlenmesi planlanan ‘Bahar Şenliği’nin ilki dün gerçekleştirildi.
Bahar şenliğinde öğrenciler tarafından kermes açıldı, canlı müzik gösterimi yapıldı, Canlı Müzik eşliğinde halaylar çekildi ve okul bahçesinde gele misafirlere çeşitli ikramlar yapıldı. Şenlik kapsamında öğrencilerin kendi imkânlarıyla okul bahçesinde kermes açtılar.

Muş Lisesi Bahar Şenliğine katılan Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin eşi Yıldız Dede, okulun çok güzel bir etkinlik düzenlediğini özellikle öğrencilerin çok heyecanlı olduğunu ifade etti. Yıldız Dede, öğrencilerin velileri ile birlikte okul idaresine bu tür etkinliklerde destek olmasını eğitim içinde önemli bir davranış olarak gördüğünü söyledi.

Baharın gelmesiyle öğrencilerde oluşan rehavetin giderilmesi amacıyla birinci bahar şenliğinin düzenlendiğini söyleyen okul Müdürü Hamdullah Karasu, “geleneksel olmasını istediğimiz ve ilkini düzenlediğimiz Muş Lisesi Bahar Şenliği’nin öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bahar şenlikleri kapsamında sınıflar arası futbol, sınıflar arası bilgi yarışması, öğretmen konulu şiir ve resim yarışmaları düzenlendiğini belirten Karasu, “Bugünde hep beraber teşrif ettiğimiz şenlik kutlamalarında bir ilki yaşamanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Karasu, “Bu tür sosyal etkinlikler öğrencilerin sosyalleşmesine vesile olacaktır. Bu gibi etkinliklerin bütün okullarımızda yapılmasını temenni eder, bu şenliğin gerçekleşmesinde emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrenciler ile okul aile birliği başkan ve üyelerini kutlarım’’ dedi.

Daha sonra öğrenciler tarafından tiyatro gösterisi yapıldı. Büyük ilgi gören tiyatro gösterisi sonrasında öğrenciler, ilki düzenlenen şenlikte canlı müzik ve eşliğinde halaylar çekerek eğlendiler.

 Muşun Sesi Gazetesi