Skip to main content

Muş GSM’den Her Öğrenci Bir Fidan etkinliği

Muş Haber Fotoğrafı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın himayesinde düzenlenen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü bu yıl “Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes” mottosuyla yapıldı.

Muş´ta da binlerce fidanın toprakla buluştuğu Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sultan Alparslan Yurdunda fidan dikim etkinliği düzenlendi. Festival tadında düzenlenen etkinlikte fidanlar toprak buluştuktan sonra katılımcılara çeşitli ikramlar verildi. Piknik havasında gerçekleşen etkinlikte mangalda hazırlanan köfte ve sıcak tatlılar tüm katılımcılara ikram edildi.

Vali Avni Çakır ve Eşi Bahar Çakır, program boyunca üniversite öğrencileriyle yakından ilgilenerek birlikte yemek yiyerek sohbet ettiler. Sultan Alparslan Yurdunu da inceleyen Vali Çakır, öğrencilerin dinlenebilmesi için bu yıl hayata geçirilen Çınaraltı Kitap Kahvede öğrencilerle sohbet ederek yapılan alanın çok güzel olduğunu dile getirdi.

VALİ ÇAKIR, “DOĞAYI KORUYAN, ÇEVREYE ÖNEM VEREN HİÇBİR KİMSENİN ZARARLI BİR FAALİYETİNE RASTLAMADIM”

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Vali Avni Çakır, Üniversite öğrencilerine hitap ederek şunları dile getirdi: “Bugün hepinizin bildiği gibi 11 Kasım Milli ağaçlandırma günü, buradan önce kampüsümüzün alt kısmında Orman Müdürlüğümüzün koordinasyonunda aynı burada olduğu gibi güzel bir ağaçlandırma etkinliği yaptık. Sevgili gençler, sizin burada bu etkinlikte olmanız bizim için çok önemli, yeşile, doğaya, sağlıklı bir çevreye vermiş olduğunuz önemin bir göstergesidir. Buraya gelirken nasıl bir kalabalıkla karşılaşacağım beni meraklandırıyordu. Burada sizin gibi gençleri görmek bizleri mutlu etti. Sevgili gençler, ben bu kadar yıllık idarecilik hayatımda doğayla, çevreyle bütünleşmiş, doğayı koruyan, çevreye önem veren hiçbir kimsenin zararlı bir faaliyetine rastlamadım. İnsanı sevme, topluma saygılı olma bence buradan başlıyor. Öte yandan bu hepimizin üzerinde insani ve vicdani bir sorumluluk çünkü, bizler şuan içerisinde bulunduğumuz dünyamızı ülkemizi, ilimizi, ilçemizi, bölgemizi çok daha güzel bir şekilde bizden sonraki gelecek nesillere bırakmak zorunda olan insanlarız. Bizim insanlara karşı sorumluluk anlayışımızda bunu gerektiriyor. O yüzden hepimizde doğaya karşı, ağaca karşı yeşile karşı sağlıklı çevreye karşı duyarlılığımız en üst seviyede olması gerekiyor. Siz gençler bu konudaki en büyük güvencemizsiniz. Sizlerin enerjiniz, sizlerin bu konudaki böyle yardımlaşma duygunuz gerçekten de bu konuda bizlere en büyük desteği en büyük güvenceyi veriyor. Bizlerde yapacağımız faaliyetlerle sizlerin katılımıyla inşallah Muş ilimizden de başlayarak bölgemizi daha yeşil bir doğayla buluşturma noktasında, daha çok yeşil örtüyü doğaya kazandırma noktasında hep beraber bir arayış içerisinde olacağız. Güzel bir etkinlik burada olmaktan mutluyuz.” Dedi.

MÜDÜR TAŞDEMİR, “ÖĞRENCİLERİMİZLE GÜZEL BİR FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir ise düzenlenen etkinlik ile ilgili olarak şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 100. yılına nefes olmak için Sultan Alparslan Yurdumuz da fidan dikim etkinliği geçekleştirdik.  Gençlik ve Spor Bakanlığımız bu yıl 11 Kasım Ağaçlandırma Gününü “Her Öğrenci bir Fidan” mottosuyla düzenledi. Bizde Bakanlığımızın yereldeki temsilcileri olarak burada öğrencilerimizle güzel bir fidan dikim etkinliği gerçekleştirdik. Düzenlediğimiz etkinliğimize katılarak bizleri ve öğrencilerimizi ayrıca sevindiren Sayın Valimiz Avni Çakır ve Eşi Bahar Çakır Hanımefendiye kendi adıma ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca etkinliğimize katılan Sayın Vali Yardımcılarımıza, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican ve rektör yardımcılarına, etkinliğimizin düzenlenmesinde ağaç temini konusunda bize destek olan Muş Orman İşletme Müdürü Ufuk Çelik’e tüm protokol üyelerimize teşekkür ediyorum. Böylesine güzel bir etkinliğin Sultan Alparslan Yurdumuzda gerçekleşmesinde emek veren sevgili mesai arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Düzenlenen programa Vali Avni Çakır ve eşi Bahar Çakır, İl Garnizon Komutanı Albay Ali Osman Sağlam, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alican, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Kasım Ermiş, İl Emniyet Müdürü Serkan Karaman, Muş Orman İşletme Müdürü Ufuk Çelik, kurum amirleri, öğrenciler ve sporcu çocuklar katıldı.

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri