Muş Gençlik Derneği STGM Diyarbakır (Sivil Toplum Geliştirme Merkezi) tarafından 22 – 24 şubat 2008 tarihleri arasında düzenlediği Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi başarıyla tamamlandı. AB Uzmanı Dijan ALBAYRAK tarafından verilen eğitime Diyarbakır, Malatya, Mardin, Muş ve Şanlıurfa illerinden katılan toplam 20 STK katıldı. Üç gün süren eğitimde proje döngüsü yönetimi kapsamında amaç, hedef, faaliyet, mantıksal çerçeve ve bütçe konularında uygulamalı eğitim verildi.

Oldukça heyecanlı oldukları gözlenen katılımcılar gönüllüsü oldukları sivil toplum kuruluşunda kapasite arttırmayı hedeflediklerini belirttiler. Dernek ve kooperatiflerden yoğun katılımın olduğu eğitimde dezavantajlı kesimlere yönelik pozitif ayrımcılığın STGM Diyarbakır YDM tarafından uygulanmasından katılımcıların oldukça memnun kaldıkları gözlendi.

Eğitime katılan Muş Gençlik Deneği Genel Sekreteri Sezgin YALÇINER; ‘‘ Eğitim programı bölgemizdeki STK (Sivil Toplum Kuruluşları)’lar ve gençler için çok faydalı bir faaliyet oldu. Bu gibi faaliyetlerin bölgelerimizde yapılması bizler ve derneklerimizin aktivitelerinin geliştirilmesinde, çok faydalı eğitimler olduğunu düşünüyoruz. STGM nin yaptığı faaliyetleri yakından takip ediyoruz. Bu gibi aktivitelerin devamlığı söz konusudur ve bu faaliyetlere tüm STK’ların katılması halkımıza ve imkânı kısıtlı gençlere yardımda uzatacağımız en faydalı el olacağı kanısındayım.’’ Açıklamasını yaptı.

Bu ve benzeri eğitimleri bundan sonraki süreçte de devam ettireceklerini belirten STGM Diyarbakır YDM çalışanları, katılımcıların heyecanı bizlerin şevkini daha çok arttırmaktadır. Gerek Diyarbakır, gerek bölge illerinde faaliyet gösteren STK’ların ihtiyaç duydukları alanlarda eğitimlerimizi devam ettireceğiz. Bunun için yakın bir zamanda bölge illerini de gezerek ulaşabileceğimiz tüm STK’larla ortak çalışma imkânları geliştirmeye gayret edeceğiz dediler. Kaynak: STGM Diyarbakır YDM

 NULL