Muş Devlet Hastanesi’nin poliklinikler binasına önceki gece giren kişi ya da kişiler, polikliniklerin kapılarını kırdı ve bazı evrakları dağıttı. Sabah hastaneye gelen hastalar, polis tarafından sürdürülen çalışmalar yüzünden 3 saat boyunca dışarıda beklemek zorunda kaldı.


Dün gece kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, girdikleri Muş Devlet Hastanesi’nde, 8 polikliniğin kapısının kırılarak içerideki evrakları dağıtırken, herhangi bir şeyin çalınmadığı bildirildi. Mesai saatinin başlamasıyla ortaya çıkan olayla ilgili Muş Devlet Hastanesi’ne gelen polislerin incelemelerde bulunması sebebiyle hastalar yaklaşık olarak 3 saat boyunca kapıda bekledi.


Olayla ilgili olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Muş Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor Reşit Sönmez, hastaneden hiçbir şey çalınmadığını ve sadece 8 poliklinik kapısının kırılarak içeride evrakların dağıtıldığını, bir şeylerin arandığını söyledi. Polislerin hastanede gerekli incelemeler yaptığını kaydeden Sönmez, konuyla ilgili tahkikatın sürdürüldüğünü belirtti. İHA

NULL