Kısa bir süre önce Ankara’da kurulan, Ankara Muş Derneği yöneticileri Ramazan ayı nedeni ile ihtiyaç sahibi Muş’lulara ramazan paketi dağıtılacağını belirttiler.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Ankara Muş Derneği yöneticileri, Ankara’da ikamet eden ihtiyaç sahibi Muş’lulara yardım paketi dağıtılacağını ifade ettiler. İhtiyaç sahiplerine dağıtılacak olan yardım paketlerinin, Muş’lu işadamları tarafından hazırlandığını belirten dernek yetkilileri, hayırsever Muş’luların isimlerinin açıklanmasını istemediklerini belirttiler.

KAÇ KİŞİ MÜRACAAT EDERSE ETSİN YARDIM EDİLECEK
Derneğin yeni kurulması nedeni ile kapsamlı çalışmalar yapamadığını ifade eden dernek yetkilileri, “Ankara’da yaşayan Muş’luları tespit edebilmek için hemşerilerimizin bize müracaat etmesini bekliyoruz. Bu sayede hem ihtiyaç sahibi hemşerilerimize yardım etmiş olacağız. Hem de irtibat sağlamak için adres tespiti yapmış olacağız” dediler.

YARDIM ETMEK İSTEYENLER BİZE ULAŞABİLİR
Muş Derneği olarak, biz çalışanlarımız, bağışçılarımız ve gönüllülerimizle birlikte gerçekten yardıma muhtaç hemşerilerimizin ihtiyaçlarını gidermek, geçimlerine katkıda bulunmak üzere elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Hemşerilerimize daha kapsamlı yardımlar yapabilmek adına hayırseverlerimizden gelecek olan yardım taleplerini de kabul ettiğimizi belirtmek istiyoruz. Hayırseverlerin yapacağı periyodik bağışlarla, ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmada hep beraber, onlar için elele verelim. Veren el olmak, vermenin huzurunu ve hazzını verene tattırmak, verene yardımcı ve alana umut olmak için bu kervanda siz kardeşlerimizi, yanımızda görmekten mutluluk duyacağız” dediler.

BİR TELEFON KADAR UZAĞIZ
İhtiyaç sahibi Muş’luların kendileri ile iletişime geçmeleri için dernek telefonlarının 24 saat hizmetlerinde olduğunu ifade eden Ankara Muş Derneği yetkilileri “bize 7 gün 24 saat, 0312 231 63 62 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Muş Derneği olarak her türlü sıkıntınızda emrinizdeyiz” dediler.

BAKAN ÇAĞLAYAN İLE BİRLİKTE İFTAR YEMEĞİ
Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Hemşerimiz Sayın Zafer Çağlayan’ın da katılacağı bir iftar yemeği düzenleyeceklerini ifade eden dernek yetkilileri, “birkaç gün içerisinde, Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan’ın da katılacağı iftar yemeği tertip edeceğiz. Ankara İnci Palas Otel’de düzenleyeceğimiz iftar yemeğine Muş’lu iş adamları ve tüm Muş’lu hemşerilerimizi davet edeceğiz” dediler. Muş`un Sesi Gazetesi