Muş Merkeze bağlı mahalle muhtarları yemekte bir araya geldi. Zafer Mahallesi Muhtarı Fikret Çiftçi’nin davetlisi olarak mahalle muhtarlarının bir araya geldiği yemekte muhtarlar sorun ve sıkıntılardan uzak dostane mesajlar verdi.

Muş Merkeze bağlı 9 mahalle muhtarı yemekte bir araya geldi. Zafer Mahallesi Muhtarı Fikret Çiftçi’nin davetlisi olarak yemekte bir araya gelen muhtarlar bu kez sorun ve sıkıntılardan uzak dostane mesajlar verdiler. Atatürk Çocuk Parkında birliktelik duygularını pekiştirmek ve sorunlardan uzak kafa dinlemek maksadı ile kurulan ziyafet sofrasında 8 Bin 137 seçmeni bulunan Yeşilyurt mahalle muhtarı Muharrem Yıldız,  5 Bin 770 seçmeni bulunan Saray mahallesi muhtarı Selim Çınar, 4 Bin 325 seçmeni bulunan Sunay mahallesi muhtarı Şahin Çiftçi, Bin 360 seçmeni bulunan Kale mahallesi muhtarı Ahmet Taşbulak, 4 Bin 888 seçmeni bulunan Muratpaşa mahallesi muhtarı Hacı Nasır Çetinkaya,5 Bin seçmeni bulunan Hürriyet mahallesi muhtarı Ekrem Yadigar,5 Bin seçmeni bulunan Minare mahallesi muhtarı Celal Demir, 3 Bin 3 seçmeni bulunan Dere mahallesi muhtarı Tamer Yiğit ve 3 Bin seçmeni bulunan Zafer mahallesi muhtarı Fikret Çiftçi hazır bulundular.

3 ayların başlangıcı olmasından dolayı bu günü fırsat bilerek Zafer mahallesi muhtarı Fikret Çiftçi’nin yemek davetini geri çevirmeyen mahalle muhtarları bu yöndeki birlikteliklerimizi bundan sonra daha sık yapacak ve belirli aralıklar dahilinde bir araya gelmeye çalışacağız dediler. Seçmenlerinin sıkıntılarını ve iş çözünürlüğü bakımından rahat edebilmelerini sağlamak maksadı ile gecesini gündüzüne katarak çalışmak amacında olan mahalle muhtarlarının bu özel yemekte bir araya gelmelerini sağlayan Zafer Mahallesi muhtarı Fikret Çiftçi, bugünümüzü mübarek 3 ayların başlangıcı olmasını da fırsat bilerek birbirinden değerli arkadaşlarımla birlikte geçirmek istedik. Bazı mahalle muhtarı arkadaşlarımızda işlerinin yoğunluğundan ötürü gelemeyeceklerini belirttiler. Bu yöndeki birlikteliklerimizin devamı gelecektir. Bundan sonraki buluşmalarımızda mahallelerimizdeki sorun ve sıkıntıları kamuoyuna aktaracağız. Bugünde sorun ve sıkıntılardan uzak bir görüntü oluşturmak istedik. Muhtarlık bulunduğu bölgedeki halkın sosyal ihtiyaçlarıyla ilgilenen ve halkı diğer idari kurumlara karşı temsil eden resmi bir kurumdur. Bu kurum her ne kadar halk tarafından pek önemli olarak görülmese de devletin merkezi otoritesini güçlendiren bir birimdir. Yaptığı İşin ciddiyetinin farkında olarak Muş’ta tüm kesimlere hizmet etmek için var olan bir birinden değerli muhtar arkadaşlarımı buraya kadar gelme nezaketini gösterdikleri için hepsine ayrı ayrı teşekkür dileklerimi iletiyorum. Mübarek 3 ayların Tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Zafer mahallesi muhtarı Fikret Çiftçi’nin bu nazik davetine karşılık teşekkür dileklerini ileten diğer mahalle muhtarları ise bu yöndeki birliktelik buluşmalarının devamının geleceğini ifade ettiler. Muş Ovası Gazetesi