Türkiye muhtarlar derneği Muş şubesi Başkanı Turan Süne, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde muhtar ve muhtar adaylarına önemli çağrıda bulundu. Başkan Süne, Bu bir hizmet yarışıdır. Muhtar ve Muhtar adaylarımız bu süreçte dostluklarını kaybetmemeli. Vatandaşlara örnek olmalı dedi.

Muhtar adayları kendilerini tanıtmak için çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Sosyal medyayı da etkili kullanan muhtar adayları, yaptıkları paylaşımlarında vaatlerini anlatıyor. İlginç sloganlar, özgeçmişler sıralanırken, il geneli mahalle muhtar aday sayısı dikkatlerden kaçmıyor. Çalışmalarını aralık vermeden sürdüren muhtar adayları, el broşürlülerini mahalle sakinlerine dağıtmak için birbirleriyle yarışıyor.

Türkiye muhtarlar derneği Muş şubesi Başkanı Turan Süne ise, 31 Mart yerel seçimlerde yapılacak olan muhtarlık seçimlerine dikkat çekerek muhtar adaylarını sağduyulu davranmaya davet etti. Süne, muhtarlık konusunun bir hizmet süreci olduğuna değinerek, endişelerini dile getirdi, sağduyu çağrısı yaptı.

Turan Süne, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde, muhtar ve muhtar adayı olan kişilerin seçim yarışı hakkında düşüncelerini dile getirdi.

Başkan Süne, açıklamalarında 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yapılacak olan gerek muhtarlık gerekse de belediye başkanlığı ve meclis üyeliği seçimlerindeki adaylara şimdiden başarılar diliyorum. Tüm muhtar ve muhtar adaylarından bir vatandaş olarak bir beklentimiz var. Öncelikle bu bir hizmet yarışıdır. Bu hizmet yarışında yola çıkan insanlar, topluma örnek olması gereken kişilerdir. Bu nedenle adaylık süreçlerinde seçime kadar herkesin belli bir seviyede seçim çalışmalarını yürütmelerini bekliyoruz. Karalamak, kötülük yapmak, arkadan konuşmak, yalan ifadelerde bulunmak, hiç kimseye yakışmaz ve kimseye fayda sağlamaz. Çünkü vatandaş, herkesi görür, kime oy vereceğini yapılan karalamalara göre oy vermez. Yaşadığımız yer hepimizin ortak alanı. Muş bütün sınırları ile bizim yaşadığımız yer. Kimsenin bir başkasını dışlamaya, onun hakkında yanlış beyanda bulunmaya hakkı yok. Böyle yapanların da kazanacağına inanmıyorum. Sağduyu, sonunda her zaman kazanır, vatandaş da doğruyu görür. Lütfen tüm muhtar ve adaylar, yapacakları hizmetleri anlatacak şekilde kendilerini ifade ederek halkın karşısına çıksınlar. Olaysız ve sakin bir seçim olmasını temenni ediyor, herkese başarılar diliyorum. Seçimin ilimize ve ilçemize, memleketimize ve özellikle de adaylara hayırlı olmasını temenni ediyorum diye konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi