Muş İl Müftülüğü, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ni ziyaret ederek dün gece dünyaya gelen çocuklara çeyrek altın hediye etti. Kutlu Doğum Haftası sebebiyle çeşitli etkinliklerde bulunan Muş İl Müftülüğü, bir ilke daha imza attı.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında 15 Nisan tarihini 16 Nisan’a bağlayan dün gece doğum yapan kadınlara geçmiş olsun dileklerinde bulunularak gül hediye edilirken, yeni doğan 5 bebeğe de çeyrek altın ve bebek seti hediye edildi. Eşi Nemciye Melek ve kadın vaizler ile birlikte Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde dünyaya gelen bebekleri ziyaret eden İl Müftüsü Ali Melek, Kutlu Doğum Haftası sebebiyle etkinliklerin sürdürüldüğünü kaydetti.

Kutlu Doğum Haftası sebebiyle hastanede dünyaya gelen bebekleri Muş’ta ilk kez ziyaret ettiklerini söyleyen Ali Melek, “Peygamber efendimizi daha iyi tanımak ve anlamak maksadıyla artık sadece camilerde yapılan etkinliklerle değil sosyal hayatın içerisine yansıyan bölümü ile bütün insanlarımıza bu güzel dini tanıtmak amacındayız. Yapılan diğer sosyal etkinliklerimizin yanında hastanemizde bugünün anısına pazar ile pazartesi gecesi arasında dünyaya gelen, günü hatırlamak, bu günü anlamlı bir hale getirmek, bu sayede hem onlara dua etmek hem de annelerine geçmiş olsun dileklerinde bulunmak maksadı ile böyle bir ziyaret düzenledik” dedi.

Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Operatör Dr. Ali Demirörs ise yaptığı açıklamada “Dün gece itibari ile hastanemizde 5 bebek dünyaya gelmiştir. Bu bebeklerin annesinin ve babasının tebrik edilmesi ve hediyeler verilmesi bizim içinde sevindirici olmuştur. Daha önceleri sadece yılbaşı ve bayramlarda böyle ziyaretler yapılırken bu yıl Kutlu Doğum Haftası’nda da yapılması bizleri memnun etmiştir. Bu uygulamanın devamını ileriki yıllarda daha geniş kapsamlı olarak devam etmesini bekliyoruz” dedi.

Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde bu gece saat 02.00’de eşi doğum yapan Ferit Dinçer isimli vatandaş oğluna İl Müftüsü Ali Melek’in ismini verdi. Kutlu Doğum Haftası sebebiyle hastanede ziyaretlerde bulunan Müftü Melek’in ziyareti sebebiyle oldukça memnun olduğunu söyleyen Ferit Dinçer isimli vatandaş, “Eşim altıncı çocuğunu dünyaya getirdi. Bu kutlu gecede doğumun gerçekleşmesi sebebiyle müftülük tarafından hastaneye ziyaret yapan Müftü Ali Melek bizleri onurlandırdı. Bu sebeple ben de çocuğumun adını ‘Ali’ bıraktım” diye konuştu.

 NULL