Muş Müftüsü Dursun Ali Şeker, Peygamber Efendimiz’in eşlerine şefkatle yaklaştığını ve onları bırakın dövmeyi asla azarlamadığını söyledi.

Kutlu Doğum Haftası etkinlerini çerçevesinde Korkut ilçesinde ‘İslam’da Aile ve Önemi’ konulu konferans düzenlendi.

Konferansa Kaymakam Ali Edip Budan, Muş Müftüsü Dursun Ali Şeker, Belediye Başkanı Sait Elitaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Müftü Dursun Ali Şeker, ailenin önemini Peygamber Efendimiz’in hayatından kesitler sunarak anlattı.

Şeker, “Peygamberimiz aile fertlerine ve eşlerine kibar ve nazik davranırdı. Bırakın dövmeyi onları hiçbir zaman azarlamamıştır. Onlara şefkatle muamele etmiştir.” dedi.

Efendimizin eşlerini asla üzmediğini vurgulayan Müftü Şeker, “Onlara oldukça kibar davranırdı. Siz de Efendimiz’in aile hayatına verdiği önemi dikkate alın. Eşleriniz sizin mahreminiz ve sırdaşınızdır. Onlara iyi davranın, onları güzel sözlerle taltif edin. Çocuklarınızın eğitimi noktasında kız erkek ayrımı yapmayın. Milli ve dini terbiyeyi verin ve okuldaki durumlarıyla yakından ilgilenin.” diye konuştu.

Korkut Müftüsü Orhan İmamoğlu da Peygamber Efendimiz’in hayatının örnek alınması gerektiğini kaydetti. İmamoğlu, “Bu haftada Peygamberimiz’in hayatının örnek şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya, getirdiği evrensel çağrıyı anlamaya ve bütün bunların özünde barındırdığı ruhu çağımıza taşımaya olan ihtiyacı bir kez daha fark ediyoruz. Hz. Peygamber’i sevmek ve onu örnek almak demek, onun insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı onun örnek ahlakına göre şekillendirmek demektir.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Tan Köyü Yatılı Kuran Kursu örgencileri ilahiler okudu.