Muş Müftüsü Dursun Ali Şeker, bir yıl içinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve İl Müftlüğü’nün yaptığı çalışmalar ve gelecek ile ilgili projeleri anlattı. Müftü Dursun Ali Şeker göreve başladıktan sonraki bir yılın değerlendirmesini yaptı. Bir yıllık süre zarfında İl Müftülüğü olarak yapılan çalışmalarla ilgili makamında açıklamalarda bulunan Müftü Dursun Ali Şeker, müftülük olarak çalışmaların her alana taşınması için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını kaydetti. Diyanet İşler Başkanlığı tarafından Muş’a üç tane lojman yapılacağını dile getiren Şeker, çalışmaların en kısa süre içerisinde başlayacağını ifade etti. Yurt hizmeti sunmak adına Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ayrıca Muş’ta yeni bir çalışma içerisinde olduğunu kaydeden Şeker, Muş’a böyle bir hizmetin sunulmasının şans olduğunu ve emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti.

Muş’ta yeni ve ihtiyaca cevap verebilecek büyük bir cami yapılması gerektiğini kaydederek yapılacak olan bu camide engellilerin rahat bir şekilde ibadetlerini yapmalarını sağlamak bakımından yeni bir caminin yapılmasının şart olduğunu söyleyen Şeker; “Geçmiş yıllarda ilimizde yapılan birçok cami hava şartlarından dolayı küçük yapılmış. Bu camiler zamanla ihtiyaca cevap veremediği için geçen bu süre zarfında böyle bir eksiklik ortaya çıkmıştır. Bu camilerimiz ilk zamanlarda biraz daha büyük yapılsaydı daha iyi olurdu ve bugün cami ve yer sıkıntısı fazla yaşanmazdı” dedi.

İl Müftüsü Dursun Ali Şeker; “İl Müftülüğü olarak personel sıkıntısı çekiyoruz. Müftülük binası dahil bir çok alanda personel sıkıntısı yaşanıyor, kurumda da her şeyden önce eleman sıkıntımız var. Hizmet alanımız geniş, müftülük büro hizmetlerinde de çalışan elemanlarda da sıkıntı var. Cami hizmetlerinde sıkıntımız var. Köylerdeki imamlarımızın kalacağı yerlerde sıkıntılarımız var. Makamlara iletiyoruz, talepte bulunuyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı da durumdan haberdar” dedi.

Konuşmasında yerel basına da teşekkür eden Şeker, “Perşembe ve Cuma günleri sohbet ve hutbe yazılarını gazetelerde duyuran yerel basına teşekkür ediyorum. Gazete sayfalarında yayınladığımız sohbet ve hutbe köşeleri ailelerin anlayacağı aile bireylerin anlayacağı yazılar olarak uzun zaman devam edecek. Yerel yayın aracılığı ile yapılan bu çalışmalarımızla her kesime kadar ulaşmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

 Topkan Haber Ajansı