Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü Internet üzerinde başlatmış olduğu kitap kampanyası dâhilinde okul kütüphanelerine destek sağlamaya devam ederken, Kitap Kampanyasından nasibini alan Donatım İlköğretim Okuluna verdiği bilgisayar sözünü yerine getirdi.

Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü (MUDOSK), Türkiye genelinde Internet üzerinde başlatmış oldukları kitap kampanyası ile onlarca koli kitap toplayan MUDOSK, Muş merkezde bulunan bazı okulların kütüphanelerine destekte bulunurken geçtiğimiz hafta merkeze bağlı Donatım İlköğretim Okuluna kitap desteğinde bulundu. Okulda bilgisayar eksiği gören MUDOSK, Yönetim Kurul Üyeleri bilgisayar eksiğini gidermek için söz vermişti. Merkezi İstanbul’da olan Ağ–17 (Eğitim Gönüllüleri) Derneği ile kurulan iletişim ile tam donanımlı bir adet bilgisayar gönderildi. MUDOSK Yönetim Kurul Üyesi ve Ağ–17 Derneği Muş gönüllü üyesi Abdullah Yazıcıoğlu’nun kurduğu iletişim ağı ile Donatım İlköğretim Okuluna bir adet tam donanımlı bilgisayar sözü yerine getirildi. MUDOSK Yönetim Kurul Üyelerinin bu azimli çalışmasına Muş esnafı da destek verdi. Donatım İlköğretim Okuluna verilen bilgisayar sözünün yanında ise Muş esnaflarının en büyük katkısı ise tam donanımlı bilgisayar masası ve kitaplık dolabıyla okula teslim etti. Dur durak bilmeyen MUDOSK, esnafların da katkılarıyla Donatım İlköğretim Okuluna MUDOSK Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Çağlayan, MUDOSK Genel Sekreter’i Abit Oruç ve MUDOSK Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Yazıcıoğlu tarafından teslim edildi.

“MUDOSK ve Muş esnafı el ele verdi”

Merkezi İstanbul’da olan Ağ–17(Eğitim Gönüllüleri) Derneği ile kurulan iletişimler sonucu gönderilen tam donanımlı bir adet bilgisayarın yanı sıra Yusuf Mobilya İmalat ve Dekorasyon, Suphioğulları LTD. ŞTİ tarafından ise bilgisayar masası ve okul kütüphanesi için kitaplık yaptırılarak okula bağışlandı. Muş’a gönderilen kitap kampanyasında büyük emeği olan Zirve Dağcılık Bursa Şubesi Emel Hatipoğlu’na da sonsuz teşekkür ettiklerini belirten MUDOSK Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Çağlayan, Muş esnafı ve iş adamlarının bu duyarlılığı karşısında ise MUDOSK Yönetim Kurulu adına minnettar olduklarını söyledi. Çağlayan, kütüphanesi boş olan okullara cevap vermek için çaba gösterdiklerini ifade ederek yaptığı açıklamasında “bütün amacımız geleceğimiz olan öğrencilerimizin eğitiminde yardımcı olmaktır. Biz sadece bu kampanyayı okullarımıza ve öğrencilerimize destek olsun diye başlattık. Bizim kampanyamıza birçok ilden cevap geldi. Koli koli gönderilen kitaplar olduğu gibi okullara teslim edildi. MUDOSK olarak bütün kütüphaneleri dolduracağız diyemiyoruz. Biz elimizden geldiği kadar kütüphanesinde eksik olanlara destekte bulunmak için bu yola çıktık. Bizim bu çalışmalarımıza destek veren herkese gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Bu anlamda özellikle Muş’umuzun esnafının bize verdiği destekten dolayı minnettar kaldık. Esnafımızın bize verdiği bu destek ile gururlandık” dedi.

Çağlayan, “Muş esnafının duyarlı olması bizi sevindirdi”
Merkeze Bağlı Donatım İlköğretim Okul kütüphanesine kitap kampanyası desteğinden sonra bilgisayar ihtiyacı için çaba içerisinde olan MUDOSK’A Muş esnafının da desteğini esirgememesine sevinen MUDOSK Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Çağlayan, esnaf ve iş adamalarının da katkıda bulunmasına çok sevindiklerini belirti. Çağlayan, birçok alanda köy okullarının büyük sıkıntılar çektiğini ve bu okullara çok küçükte olsa bir desteğin sağlanması çok büyük başarılara vesile olabileceğini ifade etti. Öte yandan okul idaresine bir adet bilgisayar, bilgisayar masası ve kitaplık dolabı teslim edilerek, okul idaresi tarafından ise okul demirbaş listesine eklendi. Yapılan bütün desteklerden dolayı MUDOSK’a eşekkür dileklerinde bulunarak ayrıca esnaflarında katkısının unutulmadığını söylediler.