Merkez Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan “Anneler Günü” programı katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Okul Anasınıfı öğrencilerinin hazırladıkları gösterileri ayakta alkışlayan anneler ise en büyük hediyenin çocuğunun mutlu olması olduğunu belirttiler. Okul konferans salonunda kutlanan “Anneler Günü” programına çok sayıda veli katıldı. Düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu Müdürü Kemal Yıldız, eğitimcilerin en büyük destekçilerinin anneler olduğunu belirtti. Okul Müdürü Yıldız, “Annelerimiz en kutsal varlıklarımızdır. Onlara ne kadar hizmet etsek, onları ne kadar gururlandırsak, onurlandırsak azdır. Annelerimiz bizi dünyaya getirdi, büyüttü ve bugünlerimize gelmemizi sağladı. Cennetin ayaklarının altında olduğu annelerimize çok büyük değer vermeliyiz ve onlara layık evlatlar olmak için çalışmalıyız.

Biz eğitimciler olarak belki geleceğe çocukları hazırlıyor olabiliriz, onları yetiştire biliriz ve hatta başarılarına başarı katabiliriz. Ama annenin eğitimi her şeyden üstündür. Çünkü annenin eğitimi sıfır yaştan itibaren başlar ve onu hazırlar. Eğitimcilerin en büyük destekçisi oysa annelerdir. Anneler günü ulusal ve en değerlisidir. Dünyanın ve Ülkemizin yani bütün annelerimizin “Annelere Günü” kutlu olsun. Anneler günü için okulumuz anasınıfı öğrencileri tarafından annelere sürpriz eğlence programı düzenlenmiştir. Bir nebzede olsa annelerimizi unutmayıp onlara hazırlanan gösterileri sunduk” dedi.

Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliğe katılan anneler ise; miniklerin bir birinden güzel sergiledikleri şiir dinletileri, slayt gösterileri, folklor gösterileri ve diğer eğlence gösterileri adeta anneleri büyüledi. Anneler, en güzel hediyenin çocuklarının sahnede göstermiş oldukları becerileriyle yüzlerinin gülmesi onlar için en büyük hediye olduğunu söylediler. Günaydın Muş Gazetesi