Skip to main content

Minibüsçüler uyarıldı

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili Salih Kılıç, toplu taşıma yapan minibüs sürücülerini uyararak fazla yolcu alınmaması gerektiğini söyledi.

Muş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili Salih Kılıç, şehir içi toplu taşıma yapan minibüs sürücülerine yönelik uyarılarda bulunarak fazla yolcu alınmaması gerektiğini söyledi. Muş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili Kılıç, birçok ilde yolcu taşıma sayısının belli olduğunu ve kurallara riayet ettiklerini belirterek fazla yolcu alan sürücülere ise gerekli cezai işlemlerin uygulandığını söyledi.

Kılıç, yaptığı değerlendirmesinde “yaz mevsimi ile başlayan hareketlilikte en fazla iş toplu taşıma yapan sürücülerimize düşüyor. Burada sürücülerimizin dikkat etmesi gereken hususlar var. Bu hususlar özellikle fazla yolcudan kaçmakla başlar. Fazla yolcunun alınmasının yanı sıra ise şehir merkezinde hız yapılmamasıdır.

Bir yolcu fazla almak için kesinlikle hız yapıp başka bir aracı sollama kaygısı olmasın. Hat minibüslerimiz düzenli olarak hizmet akışlarını sürdürüyorlar. Ancak bizlere intikal eden bir takım şikâyetler doğrultusunda fazla yolcu alındığını duymaktayız. Bu nedenle sürücülerimizin kesinlikle fazla yolcudan kaçmalarını ve bu konuda hassasiyetlerini göstermelerini bekliyoruz. Bu konu ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü Trafik kontrol ekipleri çalışıyorlar. Bu kurallara uymayan sürücülerimize kesinlikle cezai işlem uygulanır.

Biz özellikle sürücülerimizin bu konuda duyarlı olmalarını beklerken cezai işlem yapılmasını istemiyoruz. Neden düzen bozulsun, trafik kazarı yolsun ve yolcular rahatsız olsun. Düzenli ve sağlıklı bir şekilde belirlenen yolcu sayısının tamamlanıp devam edilmesi gerekiyor. Bu konuda sürücülerimiz araçlarında belirlenen yolcu sayısından fazla yolcu almasınlar. Bu konuda herkesin yani sadece sürücülerin değil aynı zamanda yolcularda bunu kabul etmesin. Bu konuda yolcularımızın da hatası var. Yolcularımızda bu konuda hassasiyet göstersinler ve fazla yolcu olmaktan kaçsınlar. Bunla birlikte özel sürücülerimizin de emniyet kemerlerini mutlaka takmalarını tavsiye ediyoruz. Bu yaptığımız uyarıların mutlaka dikkate alınmasını istiyoruz. Her yıl onlarca vatandaşımız trafik kazaları yüzünden hayatını kaybediyor ya da sakat kalıyorlar. Bu yıl da bu görüntülerin yaşanmamasını istiyoruz.” dedi.

Trafik kazalarının yüzde 92’sinin insan hatalarından meydana geldiğini vurgulayan Başkan Vekili Kılıç, en çok kaza yapanlar arasında ise, kamyon şoförlerinin geldiğini bildirdi. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili Salih Kılıç, sürücülerin bilgilendirilmesi ve trafik kazalarına karşı bilinçlendirilmesi amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlediklerine işaret ederek, “Trafik kazaları yüzünden günümüzde binlerce insan hayatını kaybediyor. Trafik terörü, artık sadece can güvenliğini değil, mal güvenliğini de ciddi ciddi tehdit eder boyuta gelmiştir. Kazalarda hayatlarını kaybeden binlerce insanımız gibi, milyonlarca liramız da, milli servetin kayıp hanesine yazılmaktadır. Trafik kurallarına uymak, hiçbir zaman zarar getirmez, tam tersine hayat kurtarır, servet kurtarır. Bu nedenle bayram tatiline gidişlerde ve dönüşlerde yolların kan gölüne dönmemesi için sürücülerimiz çok dikkatli olsunlar” dedi.  Muş Ovası Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

İglo’dan otantik çay ocağı

Muş bir çay ocağı kardan iglo yaparak müşteri çekmeye başladı. Muş’ta çay ocağı işleten…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…