Ülkemizde her sene 12-18 Aralık Tarihleri arasında Kutlanan “Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” Muş MEV Fatih İlkokullunda gerçekleştirilen çeşitli Organizasyonlar ile kutlandı.
Muş Merkez MEV Fatih İlkokulu 1-E sınıf öğretmen, öğrenci ve velileri ile özgün bir tutum yatırım ve Türk malları haftası etkinliği gerçekleştirdi.
Etkinlikte memleketin dört bir yanında yetişen tarım ürünlerinin yanı sıra binlerce yıllık Kadim Anadolu kültürünü yansıtan el emeği göz nuru ürünler de sergilendi. 200 yıllık dokuma halı bakır işlemeli kaplar 100 yıllık el değirmeni, örme kalpaklar, çoraplar, bindallılar, göz nuru çeyizlikler, yöresel lezzetler bunlardan sadece bazılarını oluşturuyor. il milli eğitim müdür yardımcısı Metin Aksu ve şube müdürleri, Türk Telekom İl Müdürü Hayrettin Yerkazan, Telekom yöneticilerinden Hanifi Öncel ve Erman Tice`nin de katıldığı etkinliğe öğrenci ve velilerin ilgisi büyüktü. Etkinlik sahibi olarak sınıf öğretmeni Kubilay yolcu bu haftanın önemine vurgu yaparak her çocuğumuzun milli şuurla yetişmesi kendi çiftçisini zanaatkârını desteklemesi, Türkiye için Türk Malı kullanması ve tutumlu olması gerektiğinin altını çizdi. Katılım ve desteklerinden dolayı idari amirlerime ve basın mensuplarına teşekkür ederim dedi.

1-E sınıf Öğrencilerinin oluşturduğu etkinlikten veli olarak mutlu olduklarını söyleyen Öğrenci Velisi Canan Tütüncüoğlu “Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizi her türlü gıda maddeleri bir yana kendi el emeğimizle atalarımızdan süre gelen, Tarihi El işiler ve gıda maddelerinin devam ettirilmesi konusunda ve unutulmamak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda tekrarını yaparak gelenek ve görenekler çerçevesinde hazırlanan türlü yiyeceklerle hem tekrar tatma ve hem de etkinliği Veliler olarak kutlamış bulunmaktayız. Çocuklarımızın, öğretmenleri önderliğinde böyle güzel etkinlikleri yapması bizleri de mutlu ediyor. Bu etkinliğin mimarı olan çocuklarımıza ve destek veren başta okul müdürüne, öğretmen ve velilere teşekkür ediyorum. Dedi 

FIRAT DEMİR / HABER49 GAZETESİ