Skip to main content

Milli irade nöbetinde semazen gösterisi

Muş Haber Fotoğrafı

Muş’ta, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşların başlattığı milli irade nöbeti devam ediyor. Gündüz işleri ile uğraşan vatandaşlar akşam saatlerinde belediye meydanında toplanarak darbecilere tepki gösteriyor. 22 gündür farklı etkinliklerle gerçekleştirilen milli irade nöbetlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Belediye meydanında toplanan yüzlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterleriyle sloganlar attı.

Son olarak semazen gösterisinin yapıldığı milli irade nöbeti coşkuyla devam ediyor.

Protokol üyelerinin de her akşam katıldığı nöbette, birçok kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları tarafından vatandaşlara yiyecek ikram ediliyor.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, burada yaptığı açıklamada milli iradeyi korumak adına meydanlarda olduklarını belirterek, halkın gücü karşısından bir daha asla böyle bir girişimin yaşanmayacağını söyledi.

Vatandaşların meydanları terk etmediğini kaydeden Asya, şöyle devam etti: Bu şer olarak başlatın olayda halkımızın birliği, dirliği ve cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenmesi noktasında hayra vesile oldu. Bu birliğin, dirliğin, beraberliğin daim olması için biz yerel yöneticiler, siyasetçiler olarak devletimizin her kademesinde görev yapan yöneticilerimizle bir bütün olarak halkımızla kenetlendik. Bu halimizi asla bir daha bozgunluğa uğramalarına fırsat vermeyeceğiz. Halkımız vatanın bağımsızlığı için elinden geleni yapmıştır. Görevlerini layıkıyla yerine getirmişlerdir. Çoluğuyla çocuğuyla, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle hepsine minnettarım. 22 gündür bıkmadan usanmadan milli irade nöbetini tutan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Başkan Asyanın açıklamasından sonra belediye meydanında bulunan binlerce kişi İl Valiliği yürüyüşe geçti. Bu sırada bir grup genç güvenlik önlemleri alan çevik kuvvet polislerini omuzlarına alıp havaya atarak polise uzanan eller kırılsın sloganları attı. Ardından yürüyüş yapan gençler, askeri kışlada nöbet tutan erleri selamlayarak en büyük asker bizim asker diye tezahüratta bulundular. Daha sonra oluşturulan güvenlik kordonundan geçen vatandaşlar, Muş Valiliği önünde toplandı. Burada demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla bir araya gelen Başbakanlık Müşaviri Sadettin Kılıç, Fetullahçı Terör Örgütünün darbe girişimine tepki gösterdi ve İslam adı altında pis ve ahlaksız girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Müslümanların artık uyandığını ifade eden Kılıç, Müslüman olanlar aklını kimseye kiraya vermemesi lazım. Böyle koyun postuna bürümüş kurtlar gibi bunlar kendi kötü emellerini, pis ahlaksız hareketlerini gizlemek için İslam dini kullandılar. Bugün hamdolsun uyandık kimse artık İslamla kimse Müslümanlıkla bu halkı kandıramayacak dedi.

Kılıçın konuşmasının ardından vatandaşlar sabaha kadar milli irade nöbetini tutmaya devam etti.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri