Skip to main content

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Muş’a geldi

Muş Haber Fotoğrafı

Bir dizi gezi ve ziyaretlere katılmak üzere Muşa gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Muş Havaalanında Vali Seddar Yavuz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Namık Ergün ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. İlk olarak Salih ve Muhlise Çağlayan Camiine geçen Bakan Yılmaz, burada Cuma namazı kıldı. Namaz sonrası vatandaşları selamlayan Bakan Yılmaz, bir vatandaşında taziyesine katıldı. Ardından Muş Valiliğine geçen Bakan Yılmaz, burada Vali Seddar Yavuzdan brifing aldı.

Valilik ziyaretinden sonra Muş Öğretmenevine geçen Bakan Yılmaz, Eğitim yöneticileri Buluşması programına katıldı. Burada gerçekleştirilen programda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbari Aksoy tarafından Okullarda şiddet, kötü alışkanlıklar ve çevresel riskleri önleme projesi ile ilgili detaylı bilgi verildi. Yapılan sunumdan sonra Vali Seddar Yavuzun selamlama konuşması ile program devam etti.

Konuşmasına İstanbul Atatürk Havalimanındaki 3 canlı bomba eylemine tepki göstererek başlayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, terörün başka devletlerin maşası olduğunu söyledi.

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz sözünü hatırlatan Bakan Yılmaz, Terör, adı ne olursa olsun ister İstanbulda ister başka yerde eşkıyanın kazandığı görülmemiştir. Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz derler ya dolayısıyla hiçbir zaman kazanabilmesi mümkün değildir. Kazanamadığı halde neden bu eylemleri gerçekleştiriyor. Kaybetmesi kesin, aklı kendinde değil de ondan. Eğer aklı yerinde olsa okulları yakmaz, aklı yerinde olsa camilere saldırmaz, aklı kendinde olsa çocuklara saldırmaz, aklı kendinde olsa patlayıcıyı bırakıp ta bir sokağa, caddeye, bir apartmanın önüne, okulun önüne koymaz. Türkiye gerçekten çok problemlerini çözdü. İstiyorlar ki Türkiye kendi problemlerini çözmesin. Bu coğrafyada rol model olmasın dedi.

Eğitiminin önemine değinen Bakan Yılmaz, Türkiyenin ideali ancak eğitim camiası ile gerçekleşir. İki tane düşmanımız var; birisi yoksulluk, diğeri cehalet. Yoksulluğu da eğitimle yeneceğiz, cehaleti de eğitimle yeneceğiz. Dolayısıyla eğitim camiamızın çok büyük bir sorumluluğu vardır. Öğrencilerimize kendileriyle gurur duyulan ve bu ülkenin ihtiyacı olan nesiller olarak yetiştirilmesi adına öğretmenlerimizle birlikte çok çalışmamız lazım. Eğer bir yarışa daha geriden başlamışsanız yapacağınız tek şey daha fazla çalışmaktır. İşte bu çalışmanın temel unsuru öğretmenlerimiz olacaktır. Şu anda görmüş olduğunuz her 3 öğretmenden 2si bizim dönemimizde atandı. Bizim dönemimizde 76 kişilik sınıfta eğitim aldık. Şimdi ise derslik sayısının 2 katına çıkararak öğrenci sayısını düşürdük ifadelerini kullandı.

14 yılda eğitim yatırımlarını değerlendiren Bakan Yılmaz, Derslik başına düşen öğrenci sayısının azaltılması lazım. Biz bunu yaptık mı? Yaptık. 250 binin üzerinde derslik yaptık. 500 binin üzerinde öğretmen atadık, 1 milyona yakın öğretmenimiz var. Sadece bu kadar öğretmen atamış olmamız dahi geçmiş dönemde eğitime çok büyük bir yatırım yapıldığını gösterir.

Ücretsiz kitap dağıttık. 2 milyarın üzerinde 3 milyara yakın ücretsiz kitap dağıttık. Fatih Projesi ile her okula akıllı tahta takıldı. Bu da büyük bir hizmet. 1 milyon 440 bine yakın tablet bilgisayar dağıtıldı şeklinde konuştu.

Bakan Yılmaz, konuşmasından sonra TEOG Türkiye birincisi olan öğrencileri ödüllendirerek hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından Muş Belediyesine geçen Bakan Yılmaz, daha sonra esnaf ziyareti ve

AK Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi.

Bakan Yılmaz, son olarak AK Parti İl Başkanlığının geleneksel hale getirdiği iftar programının ardından kentten ayrılacak.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri