22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan genel seçimlerin ardından Muş’tan seçilen 4 milletvekili düzenlenen törenle mazbatalarını aldılar. Seçimleri kazanan 2 Ak Parti’li ve 2 bağımsız milletvekili, bugün saat 11.00’de Muş Adliye Sarayı’nda düzenlenen törenle mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Şamil İnan’dan aldılar. Düzenlenen törende Muş’taki seçimin huzurlu bir şekilde tamamlandığını kaydeden İl Seçim Kurulu Başkanı Şamil İnan, il genelinde seçimlere katılım oranı çok yüksek olduğunu söyledi. İnan, halkın duyarlılık göstererek oylarını kullandığını ve çok ciddi olaylar olmadan güzel bir seçim yapıldığını kaydetti.

Düzenlenen törende mazbatasını alan Ak Parti Muş Milletvekili Medeni Yılmaz, yaptığı konuşmada, neticenin Muş’a hayırlı olmasını dileyerek, “Muş için tüm çaba ve gayreti sarf ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Güzel bir seçimin ardından şimdi yeni bir dönemde Muş’a hizmet etme gayretinde olacağız” dedi. Ak Parti Muş Milletvekili Seracattin Karayağız da, herkesin seçimlerde çok hızlı çalıştığını ve kardeşçe demokratik bir seçimin sona erdiğini kaydetti. Karayağız, “Kardeşlik ortamı içerisinde Muşumuza hizmet getirmek için dört milletvekili birlikte çalışacağız” dedi.

Demokratik Toplum Partisi’nin (DTP) desteklediği bağımsız aday Mehmet Nuri Yaman, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Muş’un kalkınmasında elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Her şey Muş için olacak. Her şey Muş’un en ücra köşesi için olacak. Deneyimimizle, yeteneğimizle kardeşlerimizle el birliği yaparak Muş için çalışacağız. Ankara’da Muş için birliktelimiz kesinlikle devam edecek. Kimsenin aklına farklı şeyler gelmesin. Her şey meydanlarda kaldı ve şimdi her şey Muş için” şeklinde konuştu. DTP’nin desteği ile milletvekili seçilen bağımsız aday Sırrı Sakık ise “Muş için hep birlikte olacağız. Ama ülkemizin temel sorunları ile birlikte ilimizin sorunlarına çözüm bulabiliriz. Bu sorunları Türkiye’nin gündeminden çıkarabiliriz. Muş’taki milletvekili arkadaşlarımızla ve parlamentodaki tüm milletvekili arkadaşlarımızla birlikte diyalog içerisinde olacağız. Hem ülkemiz hem ilimiz için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Hem ülkemizi özgürleştirmek, hem de ilimizi zenginleştirmek bizim namus borcumuzdur. Diyalogtan asla kaçınmayacağız. Diğer milletvekillerimizle birlikte hep yan yana olacağız. Bunu da herkes görecek” diye konuştu. NULL