Skip to main content

MHP’de istifa muamması

Muş Haber Fotoğrafı

MHP Muş İl Başkan Yardımcısı Basri Gündoğdu ve Bulanık İlçe Başkanı Tekin Canın da aralarında bulunduğu 17 kişi, il yönetim kurulu görevlerinden istifa ettiklerini belirtirken İl Başkanı Şükrü Demir ise kendilerine istifa dilekçesi sunulmadığını, gelecek olan dilekçeleri tereddğtsğz kabul edeceklerini açıkladı.

Yapılan istifalarla ilgili bir açıklama yapan MHP Muş İl Başkan Yardımcısı Basri Gündoğdu, yeni yönetimin yanında yer alacaklarını söyledi. Yaklaşık 40 yıldır MHPli olduğunu ifade eden Gündoğdu, Ülkücü irade, ahde vefa ve 40 yıla yakın bir süredir uğruna mücadele ettiğimiz Türk-İslam davasının yüce değerleri; siyasi menfaatler uğruna rafa kaldırılmıştır. Bahse konu değerler yeniden tesis edilinceye kadar ben ve 16 arkadaşım Muş Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulundaki görevlerimizden istifa ediyoruz dedi.

MHP Bulanık İlçe Başkanı Tekin Can ise, Bulanık ilçe teşkilatı olarak yaptığımız toplantı sonucu toplu istifa kararı almış bulunmaktayız. İnşallah bu aldığımız karar koltuklarına yapışıp bırakmayan başarısız yönetimlere bir örnek teşkil eder. Bizler bu davanın neferi olmaya devam edeceğiz. Bugün başkan yarın çaycı olarak bu davaya gönül verdik. Davamızdan asla dönmeyiz ifadelerini kullandı.

DEMİRDEN İSTİFA AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanı Şükrü Demir, il teşkilatından istifa eden 17 kişi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Yılmaz ile birlikte bir açıklama yapan Demir, MHP Muş İl Teşkilatına gelen herhangi bir istifa dilekçesinin bulunmadığını belirterek, gelecek olan dilekçeleri tereddütsüz kabul edeceklerini söyledi. 17 kişinin istifa ettiğinin doğru olmadığını ifade eden Demir, bazılarının üyeleri yanlış yönlendirmeye kalkıştığını önü sürdü. Demir, 1 Ocak 2016 tarihinde bir basın açıklaması ile teşkilattaki görevlerinden istifa eden arkadaşlarımızı basından öğrenmiş bulunmaktayız. Bu arkadaşlarımızı organize eden elebaşları 1 Kasım Genel seçimlerinde teşkilata uğramayan, her dönem muhalefeti huy edinmiş kişilerdir. Partimizde 7 yıllık bir geçmişleri olan kişiler, milletvekili seçilemedikleri için bugün genel merkezde değişim istemektedirler. Bu arkadaşlarımızda onların değirmenine su taşıyan insanlardırlar. Arkadaşlarımız güya il teşkilatına bağlıdırlar, ama genel merkez yönetimine karşıdırlar. Ama bilmelidirler ki il teşkilatı ve Muş Ülkü Ocakları İl Teşkilatı olarak sonuna kadar genel merkezimizin yanında ve liderimizin emrindeyiz dedi.

Ortalığı karıştıranları çok iyi tanıdıklarını ve bunların partide 7 yıllık geçmişi olan kişiler olduğunun altını çizen Demir, Bunların bir kısmına diyeceğim yok, ama aylardır karıştırıcılık yapmakta sınır tanımayan elebaşlarını çok iyi biliyoruz. Teşkilatın içine bu fitne ateşini sokanlar bilmelidirler ki bundan sonrada milliyetçi ve ülkücü camiayı karıştıramayacaklardır. Bu dava onlarla var olmadı, onlarla da yok olmayacaktır. Gönül yıkmayı istemeyiz ama bilinmelidir ki davanın sayesinde kişilik kazananlar, zamanında makam mevki elde edenler yarın genel merkez yönetimi değişse de bundan böyle alicengiz oyunları ile bu yüce davayı karıştıramayacaklardır. Milliyetçi ve ülkücü kişi her zaman davasının yanında olur. Kongre ile lider değiştirebilirler ama davayı ve partiyi bölmeye yeltenmezler. Bugün sözde değişimciler ve partide doğru dürüst geçmişi olmayanlar, partiyi Adalet Partisi veya Milli Selamet Partisi konumuna getiremeyeceklerdir diye konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri