Skip to main content

Memur Sen’den il buluşması toplantısı

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Feyat Asya, Eğitim Birsen Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi, Memur-Sen Konfederasyonu ve Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, sendika üyeleri ve davetliler katıldı.

Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan program, yapılan sunum ile devam etti. Sunumun ardından toplantının açılış konuşmasını Memur Sen Muş İl Başkan Vekili Güven Yalvarıcı, yaptı. Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Yalvarıcı, Memur-Sen Muş İl Temsilciliği olarak, bu inançla insanlarımızı diğer STKları kategorize etmeden tek çatı altında toplamak ve çalışanın sesini duyurmak amacıyla özenle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hizmet kolları Başkanları ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte kişisel bazı sorumluluklarımızı da ikinci plana iterek, üstün vazife anlayışı ve büyük bir özveri ile Memur-Sen İl Temsilciliğimizi bugünlere taşıdık. 15 Mayıs 2015 yıllı tespit tutanaklarında; 11 hizmet iş kollarımızla birlikte yetkili sendika olma gururunu yaşadık. Toplamda 5 bin üyesi olan Muş Memur-Sen Konfederasyonumuzun vizyon ve misyonuna yakışır bir biçimde ipi göğüslemenin gururunu yaşıyoruz dedi.

Yeni hedeflerini açıklayan Yalvarıcı, şunları söyledi: Yeni Hedefimiz ise Mayıs 2016da Allahın izniyle 6.000 Üye olarak hedeflenmekteyiz. Ayrıca sendikamızın kurulduğu ilk günden hizmet bayrağını alıp, bugünlere kadar taşıyarak bizleri Türkiyenin en büyük yetkili sendikası olmasını sağlayan tüm dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim. Göreve talip olduğumuz ilk günden bugüne kadar farklılıklarımızı bir zenginlik olarak değerlendirip birlik ve beraberliğe, kardeşliğe vurgu yaparak farkımızı ortaya koyduk. Ortaya koyduğumuz fikir ve mücadeleye dayalı çalışma prensiplerimizle, bu yıl da ilimizde 11 Hizmet İş Kolunda etkili ve yetkili sendika olmaya devam ediyoruz. Bu uğurda inançla emek veren tüm arkadaşlarıma, teveccühleriyle bizleri bu noktaya taşıyan tüm Memur-Sen ailesine teşekkür ediyorum.

836 bin 505 üyeye ulaştıklarını hatırlatan Memur-Sen Konfederasyonu ve Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, bir konuşma yaparak 836 bin 505 üyeyle zirveye oturduk, liderliğimizi sürdürdük. Kamu Sen, KESK ve diğer sendikaların, konfederasyonların toplam üye sayısı ancak bir Memur-Sen ediyor. Toplu sözleşme masasına ilk kez 11 oturma hakkı elde ettik. Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti’nin üyelerinin tamamı bizim sendikalardan oluştu. Akademik çalıştaylarla 3. Dönem Toplu Sözleşme taleplerimizin alt verilerini ortaya koyduk. Akademik çalışmalarla oluşturulan verileri teşkilatımızdan gelen taleplerle birleştirerek yoğurduk, olgunlaştırdık. Ortaya çıkan talepleri Memur-Sen Yönetimi, Başkanlar Kurulu, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’nun istişare mekanizmalarından geçirerek, teklifler paketine dönüştürdük ve Devlet Personel Başkanlığına sunduk. Bilimsel çalışmalarla ortaya çıkan ve istişare mekanizmalarından geçen bu teklifler paketi, bereketli bir toplu sözleşme süreci yaşayacağımızın habercisiydi. Bu süreçte Başbakanla yaptığımız görüşme tekliflerimizin devletin zirvesinde masaya yatırılmasına, tartışılmasına, bürokrasinin işi daha ciddi ele almasına zemin hazırladı. Sonrası hepinizin malumu ilk turda üç kazanım. Ve sabahlara kadar devam eden turlar. Alın teri, emek, müzakereler, peş peşe gelen yeni kazanımlar. Masada oturup kalan, Kamu Sen ve KESK ifadelerini kullandı.

Ülkemiz, bölgemiz, siyasi açıdan, ekonomik açıdan, diplomatik açıdan, sosyo-politik bağlamda yeni bir sürecin içinden geçiyor diye ifade eden Yakışır, Bu noktada ülkemizde siyasi konjonktür, siyaset zeminine yönelik Memur-Sen duruşu ve yakın tarihte gerçekleşecek genel seçimler hakkındaki değerlendirmeleri de genel başkanımız ifade edecekler. Toplantımız, muhabbetimiz, hasbıhalimiz sendikalarımıza, konfederasyonumuza, milletimize, ülkemize ve ümmetimize hayırlar getirsin şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri