Skip to main content

Mehmetçik ve polise anlamlı ziyaret

Muş Haber Fotoğrafı

Merkeze bağlı Taşoluk İmam Hatip Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencileri, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma etkinliği kapsamında şehrin giriş ve çıkışlarındaki kontrol noktalarında görev yapan jandarma ve polisleri ziyaret etti. Görev başındaki asker ve polislere kolonya ve şeker ikramında bulunan öğrenciler, iyi nöbetler dileğinde bulunarak kendilerine çiçek verdiler.

İlk olarak yol güvenlik kontrolü yapan Taşoluk Jandarma ekiplerini ziyaret eden öğrenciler, görev başındaki Mehmetçiklere kolonya ve şeker ikramında bulunarak çiçek verdiler. Sıcak ilgi ile karşılanan öğrenciler, Mehmetçiğe moral verdiler. Daha sonra özellikle kış mevsiminde öğretmenlere eşlik ederek kız çocuklarını eğitime kazandıran Taşoluk Jandarma Karakol Komutanı Engin Taşı ziyaret eden, öğretmen ve öğrenciler yaptığı fedakarlıklarından dolayı Komutan Taşa teşekkür ettiler.

Görev başındaki Mehmetçiğin ziyaretinden sonra şehir merkezindeki 4 ayrı güvenlik noktalarında uygulama yapan özel harekat, asayiş, TEM ve trafik polislerini tek tek ziyaret eden öğrenciler, polislere kolonya ve şeker ikramında bulunarak çiçek verdiler. Bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden polisler ise öğrencilere eğitimlerinde başarı dileklerinde bulundular.

Etkinlik hakkında kısa bir açıklamada bulunan Taşoluk İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muhterem Özden, vatanını, milletini, ülkesini ve bayrağını seven gençleri yetiştirmek için 15 Temmuzların anlatılması gerektiğini belirtti. Özden, Çocuklarımızı daha iyi bir geleceğe hazırlamak; vatanını, milletini, bayrağını seven gençleri yetiştirmek için asker ve polislerimizi ziyaret ettik. Bizlerde güvenlik güçlerimizin moral motivasyonlarını sağlamak amacıyla böyle bir projede görev aldık. Öğrencilerimize öğretmelerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca hiçbir zaman bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere Milli Eğitim Müdürümüze, Emniyet Müdürümüze ve Alay Komutanımıza çok teşekkür ediyorum dedi.

15 Temmuz şehitlerini anmak için böyle bir programı organize ettiklerini ifade eden Türkçe Öğretmeni Esra Bilgiç de Ülkemizin güvenliğini sağladıklarından dolayı Türk Silahlı Kuvvetleri ve polislerimize teşekkürü bir borç bildik. Bu nedenle okulumuzun yeni döneminde onların yanında olmak istedik. Yaptıkları fedakarlıktan dolayı, ülke birlik ve bütünlüğünü korumalarından dolayı onların yanında olduğumuzu göstermek istedik ve sonuna kadarda onların yanında olacağız. Bizler kalemlerimizle, onlar da bilek güçleriyle her zaman bu ülkeyi savunmaya gayret edeceğiz ifadelerini kullandı.

Asker ve polislerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan öğrencilerden Ayşe Kartal ise Bugün asker ve polis amcalarımızı ziyarete gittik. Onları çok seviyoruz. Bizi korudukları için onlara çok teşekkür ediyoruz. Onlarla bugün bir araya geldik, çiçek verdik, çok mutlu olduk şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri