Telekom’da Haber İş Sendikasının 81 üyesi, 45 günlük grev sonrasında anlaşmaya varılması ile grevlerinden vaz geçmişlerdi. Bayram törenini andıran grev bırakma ve işe başlama gününde, taraflar birbirlerini öven sözler söylemişti. Fakat grevden günler sonra ortaya çıkan tablo ise, o günün tam tersini gösterdi. Sendika Başkanının açıklaması ve Telekom Müdürünün tasdiki ile 4 kişinin 42. günde grevi kırdıkları ortaya çıktı.

Yaklaşık iki ay önce Türk Telekom Müdürlüğünde çalışan 81 Haber İş Sendikası üyesi personel greve başlamıştı. Haber İş Sendikası, grev boyunca işçilerini mağdur etmedi. Grevin 30. gününde sendika, grevde bulunan personele maaş ödemesi yaptı. 45. gün sonunda ise sendika grevinden vaz geçtiğini ve anlaşmaya varıldığını açıkladı. Sendika Temsilcisi Serdar Altun ve Türk Telekom Müdürü Nihat Kaya, grevin bitmesi ile el sıkıştılar ve birbirlerine çiçek verdiler.

MADALYONUN TERSİ
Grevin bitmesinin ardından, dün gazetemize gelerek daha önce haklarında çıkan köşe yazısına tepki gösteren Haber İş Sendikası Başkanı Serdar Altun çarpıcı açıklamalar yaptı. Serdar Altun iddiasında “Baş Müdürümüz Nihat Kaya kanunsuz bir iş yapmıştır. Grevde bulunan arkadaşlarımız ile birebir görüşerek, evlerinde ziyaret ederek grevi kırmalarına teşvikçi olmuştur. Bu da arkadaşlarımız arasında sıkıntılara neden olmuştur. Ben de bir gazeteye o yönde açıklamalar yaptım” diye konuştu. Baş Müdür Nihat Kaya ise “böyle bir şey yaşanmamıştır. Ben kimseye gidip grevinizi kırın teşvikinde bulunmadım. Grevi dört arkadaşımız kırmıştır. Onlarda kendi hür iradelerini kullanarak dilekçe vermiştir. iddialar asılsızdır. Kanuni bir durum varsa, herkes mahkemede hakkını arayabilir” diye konuştu. Muş Ovası
 NULL