Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) ev sahipliğinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) düzenlediği 5. Üniversiteler Afet Yönetimi Merkezleri Platformu (AYMEP) değerlendirme toplantısı başladı. 26-28 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan toplantıda afet ve acil durumlara yönelik çalışmalar ve yapılacaklar ele alınacak.
AFAD Başkanlığı ve farklı üniversitelerden 35 akademisyenin katılım sağladığı toplantıda Türkiye’nin risk altında bulunduğu olası afetler ile ilgili olarak bilimsel çalışmalar değerlendirilecek.
Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) ev sahipliğinde başlayan toplantıya Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Vali Yardımcısı Mustafa Ayvat, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Kasım Ermiş, İl Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ulaş Çaydaş, Deprem Riski Azaltma Dairesi Genel Müdür Orhan Tatar, Merkez Platformu Müdür Vekili
Prof. Dr. Kürşat Alyamaç, 35 Üniversitenin yan ısıra Afat merkezi ve depremle ilgili çalışmalar yapan akademisyenler katıldı.