Muş merkezli 14 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda FETÖnün sözde mahrem imamları ile mahrem ablalarının da aralarında bulunduğu 37 kişi gözaltına alındı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile amansız bir mücadele içerisinde olan güvenlik güçleri yeni bir operasyona daha imza attı. Muş merkezli olarak 14 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon kapsamında 37 kişi gözaltına alındı.

Aralarında sözde mahrem imam ve mahrem ablalarında bulunduğu operasyonda yakalanan 37 kişiden 12 tutuklandı, 18 kişi etkin pişmanlık yasasından faydalandı, 7 kişi ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

FETÖ operasyonu ile ilgili olarak Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğünce, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün emniyet yapılanması ve mahrem imamlarına yönelik Muş merkezli 14 ilde eş zamanlı operasyon yapılmıştır denildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: Örgütün emniyet yapılanması içinde faaliyet gösteren ve BYLOCK (gizli haberleşme) programını kullandıkları tespit edilen 14( on dört) polis memuru, emniyet teşkilatından sorumlu 10 (on) mahrem imam örgütün kadın yapılanmasını yürüten 13 (on üç) sözde mahrem abla olmak üzere toplam 37 (otuz yedi) kişi gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınarak adli mercilere çıkarılan şahıslardan 12si tutuklanmış, aralarında etkin pişmanlıktan yararlananların bulunduğu 18 kişi adli kontrol şartıyla, diğer 7 kişi ise savcılıkça serbest bırakılmıştır.

İlimizde her türlü terör örgütü ve unsurlarına karşı kesintisiz mücadelemiz sürdürülecektir.

 

Muş Manşet Gazetesi