Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Muş ve köylerinde açılan kursların yıl sonu sergileri büyük coşkuyla yapıldı. Halk Eğitim Müdürlüğü’nce merkez ve merkeze bağlı köylerde açılan kursların yıl sonu sergileri gerçekleştirildi. Sergilerin açılışına İlçe Kaymakamı Dr. Mehmet Tanışır, Belediye Başkanı Demir Çelik, Milli Eğitim Müdürü Yakup Yavaş, Halk Eğitim Müdürü Hıdır Yurdusev, daire amirleri, vatandaşlar katıldı.
 
 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreninde bir konuşma yapan Halk Eğitim Müdürü Hıdır Yurdusev, milletlerin kalkınmasında en etkin aracın örgün eğitim olduğunu kaydederek, şunları söyledi: 
 
 “Örgün eğitimin pahalı olması, uzun sürede gerçekleşmesi, sınırlı amaçlarının bulunması, belirli yaşlara hitap etmesi gibi sebeplerden dolayı kalkınma planlarında ve eğitim sistemlerinde yaygın eğitime ağırlık vermeye başlamışlardır. Memleketimizdeki yaygın eğitim uygulamasının da hareket noktası toplumun istek ve ihtiyaçlarını teşkil etmektedir. Bu sebeple yaygın eğitim okul dışında bulunan yetişkinlere, onların gönüllü olarak katılacakları programlar halinde sürekli olarak götürülmektedir. Bu programlar her seviyedeki yetişkinlerin fikri alınarak ve çoğu zamanda onlarla birlikte hazırlanmaktadır” dedi.
 
 Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bu yıl 70 kurs daha açıldı. Merkez ve köylerde açılan 70 kursa toplam 1517 kursiyer kayıt yaparken, 1104 kursiyer kurstan başarılı bir şekilde mezun oldu. Haber: Emrullah zbey NULL