Mavi Ay Derneği Sponsorluğunda Muş Merkez Camii’nde Renkli Kuran’ı Kerim Okuma Yarışması Heyecanı!

Muş İl Müftülük Merkez Camii, dün akşam Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Tamer Çoban’ın sponsorluğunda düzenlenen “Kuran’ı Kerim Güzel Okuma Yarışması”na ev sahipliği yaptı. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlik, genç yeteneklerin Kuran’ı Kerim’i güzel bir şekilde okuma becerilerini sergiledikleri bir platform sağladı.

Yarışmada birinci olan Sefa Yılmaz’a 1500 TL, ikinci olan Bünyamin Uygur’a 1000 TL ve üçüncü olan Miraç Yıldız’a 750 TL para ödülü takdim edildi. Toplam elli öğrenci, gönüllerin birincisi olarak özel olarak hazırlanan Tamer Çoban Lokum Paketleri ile ödüllendirildi.

Muş Müftüsü İbrahim Halil Demir’in liderliğinde gerçekleşen yarışmaya, jüri üyeleri Abdülhak Akpolat, Servet Güler, Yusuf Akçil, Merkez Camii İmamı Fehim Yalçın, Yavuz Toplu ve Veysel Toplu katkı sağladı. Yarışmanın başarılı geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Mavi Ay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Aydın, etkinliğin sponsoru Tamer Çoban’a, katılan öğrencilere ve camii cemaatine duyarlı katkılarından dolayı teşekkür ederken, öğrencilere yönelik para ödüllerini ve özel hazırlanan lokum paketlerini gönüllerince sundu.

Bu anlamlı etkinlik, toplumda dinî değerlere duyarlılığı artırmaya yönelik güzel bir örnek teşkil etti. Katılımcılara ve destek verenlere tebriklerimizi iletiyoruz.