İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine bağlı ekipler kentin güney kesiminde bulunan köylerde yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Üçevler Köy yolunun ulaşıma açılmasından sonra bölgedeki diğer köy yollarında çalışmalarını sürdüren ekipler Cevizlidere Köy yolunda karla mücadeleye devam ediyorlar.
Kış mevsiminde uzun süre ulaşım sorunu yaşayan köylüler son zamanlarda yoğunlaşan çalışmalardan sonra bölgeye kara yolu ile ulaşımın sağlanmasından memnun kaldılar. Geçen hafta Üçevler Köy yolunu ulaşıma açmayı başaran İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri hafta sonundan beri bölgedeki diğer köy yollarının da ulaşım açmak için son sürat çalışmalarını sürdürüyorlar.
Yer yer kar kalınlığının 10 metreye vardığı bölgede ekipler güç şartlar altında çalışmalarını sürdürmek zorunda kalıyor. Yılın büyük bir kısmı kış mevsimi olması nedeniyle yolları ulaşıma kapanan köylüler, son zamanlarda yoğunlaşan çalışmalardan memnun olduklarını ifade ettiler. Köylü vatandaşlar, “bölgede kış mevsiminin etkili olmasından dolayı yollarımız uzun süre kapalı kalıyor. Bu yıl defalarca yol açma çalışmaları yapıldı. Ancak fırtına ve tipiden dolayı bir türlü yolun ulaşıma açılması sağlanamadı. Nisan ayının sonlarına gelmemize rağmen Cevizlidere Köyünün yolu yeni açılıyor. Ekiplerin güç şartlarda çalışmalarını sürdürdüğünü görüyoruz. Allah devletimize zeval vermesin. Yolumuzun açılması için her türlü fedakarlığı gösteriyorlar. Kar, kış, soğuk, fırtına demeden yollarımızın ulaşıma açılması için emek sarf edenlere teşekkür eder, şükranlarımızı iletiriz” diye konuştular.
 Muş`un Sesi Gazetesi